Már a második félévben bőrgyógyászati, hepatológiai, hematológiai, onkológiai, urológiai, pszichiátriai és más képzésekre kerül sor, amelyeken neves magyar szakemberek tartanak előadásokat. Tervük az, hogy igény szerint az 5. és 6. évfolyamos medikusok számára is kinyitják az akadémia ajtaját, ahol WIFi, asztali számítógépek, nyomtatók, scannerek, fax-gépek is igénybe vehetők. Különféle szakkönyvek és szakfolyóiratok is elérhetők az érdeklődőknek.
Andreas Woitossek kérdésünkre elmondta: mivel egyre szűkösebbek az egészségügy és az egészségügyben dolgozók, de az ágazatot kiszolgáló gyógyszercégek pénzügyi lehetőségei, úgy vélik, hogy a fővárosban elérhető „tudásbázis" segítheti az egészségügyi dolgozók szakmai szinten tartását. Utalt az állami pénzforrások szűkösségére is, ami, mint mondta nem magyar sajátosság. Ám a gyógyszercégek orvoslátogatóira kivetett évi 10 millió forintos díj miatt a Janssen is kénytelen volt több munkatársától megválni, így kevesebb lehetőségük van arra, hogy „helybe vigyék" az új ismereteket az egészségügyben dolgozóknak. Ezért is tartja fontosnak az egyedülálló akadémia létesítését. Ezzel kapcsolatban kifejtette: természetesen a saját érdekeltségi körükbe tartozó terápiák is helyet kapnak majd az akadémia programjaiban, de nem ez, hanem az az elsődleges céljuk, hogy az orvosok tudás igényét.
Megtudtuk azt is, hogy az innovatív készítményeiről ismert Janssen a belga háziorvos. Constant Janssen alapította 1934-ben, majd 1953-tól fia Paul Janssen vette át az irányítást, akit úgy ismertek világszerte, mint „vitathatatlanul minden idők legsikeresebb felfedezőjét", ma is négy általa kifejlesztett készítmény van az Egészségügyi Világszervezet gyógyszer alaplistáján. A magyarországi leányvállalat is kiemelten kezeli a hazai klinikai kutatásokat. Elmondta, hogy 2008-2013 között 29 kutatást befejeztek, amelyet 130 klinikán és kórházban végezet, 12 féle terápiában, jelenleg 18 van folyamatban. „A kiváló magyar orvosok megbízhatósága lenyűgöző a számunkra" - mondta az igazgató. Kérdésünkre, hogyan látja a gyógyszerkutatás jövőjét, azt válaszolta: „véleményem szerint olyan szakterületekre összpontosítanak majd a cégek, amelyek kisebb betegcsoportot érintenek, s úgy látom, hogy egyre szorosabb a kutatás- fejlesztés-innováció kooperációja a gyártók és az egyetemek között".
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.