brusszel


Kútba eshet a Bombardier oroszországi közös vállalkozása

Figyelő Online
2014.03.24  14:08   
mail
nyomtatás
Az ukrajnai válság miatt kétségessé vált a kanadai Bombardier Aerospace repülőgép gyártó vállalat és az orosz állami Rostec diverzifikált technológiai konszern közös vállalkozásának megvalósítása a Q400-as Bombardier modell oroszországi gyártására - idézi a Moscow Times hírportál az orosz Kommerszant napilap értesülését.
A Rostec és a Bombardier a 2013-as moszkvai MAKS repülőgép szalonon állapodott meg közös vállalat létesítésében a 78 üléses modell gyártására Uljanovszk térségében a regionális repülőgépek rohamosan növekvő oroszországi belső piacának ellátására.

A gépek összeszerelése 2016-ban indult volna meg. A Rostec már 50-et meg is rendelt a gépekből, listaáron összesen 1,6 milliárd dollárért.Pierre Beaudoin, a Bombardier ügyvezető igazgatója már a múlt héten jelezte, hogy az ukrajnai fejlemények miatt könnyen lehet, hogy kútba esik az együttműködés. "Ma már a közös vállalkozás ejtéséről tárgyaltunk" - mondta a vezérigazgató hétfőn, hozzátéve, hogy vállalata csatlakozik a szankciókhoz, bármi legyen is az.Dmitrij Rogozin, a védelmi ipar felügyeletét ellátó miniszterelnök-helyettes két héttel ezelőtt kételyeinek adott hangot, hogy Oroszországnak előnyére válna egy közös vállalat a Bombardierrel, mivel elsősorban saját gyártású repülőgépekre van szüksége. A miniszterelnök-helyettes a 44 üléses Ilyushin 112 utasszállító és cargo hibrid gép leállított fejlesztésének újraindítását részesítené előnyben.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200