brusszel


Magyar ötlet lett a második a nemzetközi versenyen

Figyelő Online
2013.06.12  14:50   
mail
nyomtatás
Magyar ötlet, a Cubilog felhőalapú adatgyűjtő és ellenőrző rendszer lett a második helyezett a Telekom csoport nemzetközi innovációs versenyén. A Magyar Telekom a T-City Szolnok projekt keretében, élő tesztkörnyezetben ad lehetőséget az ötlet továbbfejlesztéséhez - közölte a Magyar Telekom szerdán az MTI-vel.
A négy kontinens 45 országából benyújtott 444 pályázat közül a zsűri a szlovák Excalibur csapat ötletét értékelte a legjobbnak, amely az internetes hitelesítés problémájára ad megoldást. Az újítással a felhasználók mobiltelefonja biztonságos autentikációs eszközzé alakítható, a bizalmas adatokat egyedülálló titkosítási eljárás védi az adatlopás és hackerek támadása ellen.

A versenykiírásnak megfelelően a következő hónapokban a Telekom csoport szakértői a nyertes koncepciót termékké vagy prototípussá fejlesztik, amihez 500 ezer euró értékben biztosítanak erőforrást. A másodikként végzett magyar Cubilog ötletében a Magyar Telekom és a Telekom Innovation Laboratories is lát fantáziát, így felkarolták és továbbgondolásra érdemesnek találták.

A felhőalapú adatgyűjtő és ellenőrző rendszer továbbfejlesztéséhez a T-City Szolnok projekt keretében, élő tesztkörnyezetben adnak lehetőséget. A Cubilog egy másik megmérettetésen is elismerést nyert: a június 11-én, Budapesten rendezett Magyar Innovációs TechShow kiállításon közönségdíjat kapott.

A Telekom csoport az idén februárban hirdetette meg első nemzetközi innovációs versenyét, amelynek kezdeményezői a lengyel T-Mobile, a Magyar Telekom és a németországi Telekom Innovation Laboratories volt. Magyarországról közel 70 pályázat érkezett a versenyre.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200