A közelgő választások felpezsdítették az emberek politikai aktivitását a Medián szerint, hiszen már 76 százalék támogat valamilyen pártot. Legutóbb 2010 tavaszán volt ilyen magas ez az arány. Az értékelés szerint szintén magas, 52 százalékos azok aránya, akik a januári felmérése során azt mondák, hogy egy "közeljövőben" rendezendő választáson biztosan elmennének szavazni. Mind a pártválasztók aránya, mind a részvételi hajlandóság nagyobb, mint amit a Medián az előző két parlamenti választási év januárjában mért. A korábbi ciklusokhoz hasonlóan az is megfigyelhető, hogy a választások közeledtével a közhangulat fokozatosan javul.
Az elmúlt egy év alatt közel kétszeresére, 22-ről 40 százalékra emelkedett azok aránya, akik úgy látják, az országban jó irányba mennek a dolgok. Ugyanakkor egy kicsivel többen vannak, akik kormányváltást szeretnének (45 százalék), mint ahányan a mostani kormány hatalmon maradását tarják jónak (43 százalék). A választani tudó biztos szavazók körében a Fidesznek 52, a baloldali ellenzék pártjai összefogásának 30, a Jobbiknak 14, az LMP-nek pedig 2 százalékos a támogatottsága. Ez az adat egyre fontosabbá válik azzal, hogy nő a pártpreferenciával rendelkező választópolgárok aránya. Az emberek 60 százaléka véli úgy, hogy a tavaszi választásokon ismét győzni fog a kormánypárt. A Medián szerint a baloldali pártok összefogásának viszont pszichológiai jelentősége is lehet, hiszen most lényegesen többen hisznek benne, hogy a baloldali ellenzék nyerhet a tavaszi választáson (18 százalék), mint ahányan egy hónappal korábban az MSZP, vagy az Együtt 2014 győzelmét jósolták (a kettő összeadva volt 14 százalék). Ugyanakkor a válaszadók 51 százaléka kizártnak tartja, hogy a baloldali közös listára voksoljon.
Érdekesség, hogy abban az elméleti esetben, ha az ellenzéki együttműködés nem jött volna létre, és a pártokra külön-külön lehetne szavazni, az Együtt 2014-PM listáját most többen jelölnék be, mint decemberben, míg az MSZP és a DK önálló támogatottsága nem nőtt. A politikusok népszerűségi rangsorát Áder János köztársasági elnök vezeti (53 százalék), őt Orbán Viktor kormányfő követi (45 százalék). Az első tíz helyen januárban csak egy ellenzéki politikus, Mesterházy Attila szocialista pártelnök (33 százalék) volt, a 9. helyen. Vona Gábor a 11. (32 százalék), Bajnai Gordon a 12. (31 százalék). Schiffer András a 19. (25 százalék), Gyurcsány Ferenc a 20. (24 százalék), Jávor Benedek a 21. helyen áll (24 százalék). A reprezentatív felmérést 2014. január 24-e és 28-a között készítette a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet, az ország több mint 100 településén véletlenszerűen kiválasztott 1200 felnőtt állampolgár személyes megkérdezésével.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.