brusszel


Még idén okosórát dob piacra az LG is

Figyelő Online
2014.02.24  13:18   
mail
nyomtatás
Az LG dél-koreai konszern bejelentette: a Samsung és a kínai Huawei után még idén saját fejlesztésű multifunkciós karórát, úgynevezett okosórát dob piacra.
A kínai Huawei vasárnap este - a barcelonai Mobile World Congress nemzetközi vásár előestéjén - mutatta be legújabb fejlesztését, a TalkBand márkanevű okosórát. A Samsung, amely tavaly ősz óta árulja telefonálásra, fényképezésre és videofelvétel készítésére is használható karóráját, a Galaxy Geart, ugyanitt mutatta be két új okosóráját, amelyek már nem a Google Android operációs rendszerét használják, hanem a dél-koreai konszern és az Intel által közösen kifejlesztett Tizen operációs rendszert. Egy másik nagy kínai gyártó, a ZTE is jelezte, hogy 2014-ben saját fejlesztésű okosórával rukkol elő.

Az LG mobil kommunikációs eszközök részlegének vezetője, Pak Dzsong-szok elmondta: nem akarnak félkész termékkel piacra lépni. Szavai szerint a korai okosórák nem győzték meg vásárlók tömegeit arról, hogy szükség lenne rájuk.

A dél-koreai nagyvállalat szóvivője nem kommentálta azokat a sajtóhíreket, miszerint az LG a Google számára fog Android operációs rendszerrel működő okosórát gyártani. A két vállalat már eddig is együttműködött, az LG gyártja az amerikai cég Nexus 4 és Nexus 5 típusú okostelefonjait.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200