brusszel


Mérges madár és az átalakuló médiapiac

Figyelő Online
2013.08.21  15:21   
mail
nyomtatás
A választások előtti évben nagy átrendeződések előtt áll a médiapiac. Már régen volt ennyi változás egyszerre a magyar sajtóban. Magyarországon járt az Angry Birds játékról ismert finn Rovio alelnöke, Kalle Kaivola. A Figyelőnek interjút adó 37 éves informatikus-újságíró elmondta felkereste a Prezi irodáját és meggyőzőnek találta az ott tapasztaltakat.
Az Axel Springer Ringier fúzió kapcsán gyakorlatilag az már eldőlt, hogy két önálló cégbe szervezik a portfóliót. Az Axel-Ringier közös cégbe kerülnének a női és bulvártartalmak, így a Kiskegyed, a HOT magazin és a Blikk is, míg az osztrák Vienna Capital Partners (VCP) kockázati tőkebefektető által létrehozott cégbe az Axel regionális lapjai, a Világgazdaság, (amelynek piaci konkurensét, a Napi Gazdaságot most vásárolta meg a Századvég kiadó,) a Nemzeti Sport és Népszabadság. A tárgyalásokat - amelyek Hendrik Lange Axel Springer-sajtófőnök lapunknak adott tájékoztatása szerint ugyan jól haladnak - még nem zárták le. Piaci információink szerint az egyeztetések jelenleg arról folynak, milyen áron számítódjanak be a különböző portfóliók az ügyletbe, s a VCP végül milyen árat fizessen a hozzá kerülő lapokért. Viszont a Gazdasági Versenyhivatal sem mondta még ki a végső szót, s ezek szerint az sem világos, hogy a médiahatóság, amelynek ismét van rendeletalkotási jogkörrel felhatalmazott elnöke, nem akar-e újra ringbe szállni. A Figyelő információi szerint egyébként az Axel-Ringier közös cég vezetője az a Bayer József marad, aki már évtizedek óta a német Axel Springer csoport magyarországi helytartója. A VCP-hez igazol viszont Mihók Attila, aki jelenleg a Ringiert vezeti.



A TV2 eladása is zajlik. A Nyerges Zsolt érdekeltségi körébe tartozó Infocenternél a másik jelentkező, a Viasat3-mal a magyar piacon jelen lévő Modern Times Group (MTG) azonban jóval nagyobb ajánlatot adott. A Viasat több szempontból is a perifériára szorult a hazai tévés piacon, a tulajdonosnak nem volt más választása: nyer vagy távozik. Lapunk megbízható forrásból úgy értesült, hogy van egy harmadik érdeklődő is a TV2.re.
A Sanoma is rendezi régiós portfólióját. A finn cég már megvált román érdekeltségeitől, és tartja magát a hír, miszerint ez történik hamarosan a magyar portfólióval is. Információink szerint először egyben próbálják eladni az egész céget, s amennyiben ez nem sikerül, később kerül sor a csomagonkénti értékesítésre. A portfólióból egyébként a magyar médiapiacon sokan szemezgetnének.

Mérges madár

Magyarországon járt az Angry Birds játékról ismert finn Rovio alelnöke, Kalle Kaivola. A Figyelőnek interjút adó 37 éves informatikus-újságíró elmondta felkereste a Prezi irodáját és meggyőzőnek találta az ott tapasztaltakat. Szavaiból kiderült: Finnországban a kormány is támogatja a startupok tudatos építkezését. A játékfejlesztő Rovio sikerének titka a cég felépítésében rejlik, Kaivola elmondta azt is, milyen terveik vannak a jövőre nézve, s mi a véleménye a finn Nokia mostani teljesítményéről.

 

A részleteket a Figyelő csütörtöki lapszámában olvashatják.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.