brusszel


Mérges madarakkal a világpiacra

Figyelő Online - Bucsky Péter
2013.08.23  07:00   
mail
nyomtatás
Évtizdek óta sikeresek a finn és északi videojáték fejlesztő cégek, de nem csak sikereik miatt lehet róluk példát venni, hanem együttműködésükről is. Erre szerencsére már Magyarországon is vannak jó kezdeményezések, a finn szakember a Magyarországon élő külföldi szakemberek partijára, az International Geek-Together érkezett Budapestre.
Az interjúban a technológiai újságíróból lett játékfejlesztési szakember elmondta, hogy a szórakoztatóiparban tapasztalható átalakulásosoknak köszönhetően manapság bárhonnan a világon be lehet robbanni, de a növekedés kezelése is nehéz feladat. A játékok minősége mellett egyre fontosabbá válik a marketing, a fogyasztók megtalálása, a Rovio is ebben látja jövőbeni szerepét. Mindeközben a film- és a videojátékipar is egyre közelebb kerül egymáshoz, a Rovio az Angry Bird mozifilm változatát is elkészíti. Bár a trendek a hagyományos filmes cégeknek kevésbé fényes jövőt jósolnak, az új feltörekvő vállalatok még mindig eltörpülnek a gigászi szórakoztatócégek mellett.



Számos finn cég sikere bizonyította, hogy egy kicsi, távoli országból is el lehet jutni a legnagyobb piacokra, ebben azért segítséget jelentett a Nokia is, aminek telefonjain korábban is megtalálhatók voltak a Rovio játékira. Arra is választ kaptunk, hogy érinti a finn gazdaságot és high-tech ipart a telekommunikációs óriás botladozása. Míg hazánkban sokszor a versenyképesség fokmérőjének tekintik a minél alacsonyabb béreket, ez Finnországban nem merül fel, a kiváló minőségű szolgáltatás árát hajlandók a fogyasztók megfizetni, ritka ezért a kiszervezés. Ehelyett partnerekkel dolgozik például a Rovio inkább együtt, akik nem részfeladatokat kapnak, hanem például egy-egy játék elkészítését. Az ilyen partnerek megtalálásában sem az ár a döntő, hanem a minőség.

Kalle Kaivola a Figyelő hetilap 34. számában megjelent interjújában beszámol magyarországi benyomásairól is.
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék: Angriy Birds

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200