Különleges légi járművek kutatásában és fejlesztésében vesz részt a BME Közlekedés- és Járműirányítási Tanszék.
Az utóbbi időben rendkívüli jelentőségre tettek szert az ún. UAV-kkel (Unmanned Aerial Vehicle), azaz vezető nélküli légi járművekkel kapcsolatos kutatások. A pilóta nélküli légi jármű, más néven drón, valamilyen ön- vagy távirányítással (leggyakrabban a kettő kombinációjával) rendelkezik, és fedélzetén nincsen szükség pilótára. Az elsősorban katonai feladatokra alkalmazott repülőeszközöket az utóbbi években számtalan polgári területen is alkalmazzák, a meteorológiától a légi fényképezésen át a mezőgazdaságig. Nemrégiben például precedens értékű perről tudósított a világsajtó: Észak-Dakotában egy marhatolvaj farmer ügyében a rendőrség - először az amerikai bűnüldözés történetében - drón segítségével szerzett terhelő bizonyítékokat. E különleges légi járművek kutatása és fejlesztése a Műegyetemen elsősorban a Közlekedés- és Járműirányítási Tanszék, valamint a Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszék közreműködésével valósul meg.
A témáról bővebben a
Műszaki magazin oldalán olvashat.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.