Természetesen igyekeztünk a Spéder Zoltán FHB-elnök tanácsadói irányításával zajló nagy állami átalakítási munka résztvevőivel is beszélni. Egyikük így fogalmazott számunkra: „a köz számára fontos volt, hogy ne dőljenek ki a szövetkezeti csontvázak és az állam most nem elvett, hanem hozzáadott a működésükhöz. Igaz, a folyamat véres, de minden szülés is véres, itt pedig új rendszer születik". Az egyik állam képviselő (egyetlen beszélgetőpartnerünket sem tudtuk arra rávenni, hogy névvel nyilatkozzon a Figyelőnek) szerint az átmeneti állam tulajdont a szektor feljavítása indokolja, majd a megerősített szektorból az állam kivonul, ha a pozitív folyamatokat visszafordíthatatlannak látja. Ezen „átalakítók" szerint az intézkedések nem érhették váratlanul a takarékszövetkezeteket. Vojnits Tamás, a szektor átalakításáért felelős kormánybiztos ugyanis végigkonzultálta a megelőző félévet, vagyis bejárta a vidéki intézményeket és a szektor szereplőivel és az érintett hatóságokkal a szektor kihívásairól és a lehetséges megoldási módozatokról egyeztetett. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy forrásaink szerint konzultáció csak a szektor helyzetéről, kihívásairól volt, nem pedig a sok vitát kiváltó törvény szövegéről, amely a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) boszorkánykonyhájában készült.
Ezután a kis kedvcsináló után érdemes elolvasni a Figyelő részletes összeállítását a szektor mozgásairól!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.