brusszel


Milliárdos biznisz? Egy ligával feljebb!

Figyelő Online - Brückner Gergely
2014.02.16  16:00   
mail
nyomtatás
A világ egyik vezető banki it-szolgáltatója, a Misys vette meg az egykoron miskolci egyetemisták garázscégeként induló IND Group-ot. Budapest a jövőben az it-óriás egyik tudásközpontja lesz, az alapítók pedig - noha a vételár titkos - alighanem éveken belül milliárdokhoz jutnak hozzá.
Már az új időket jelezte az IND Groupnál február 10-e, amikor bejelentették, hogy a cég száz százalékát megvette a Misys globális informatikai cég. E napon volt ugyanis olyan vezető, akit Londonban értünk el (a Figyelő úgy tudja, hogy a tranzakciót alapvetően itt tárgyalta le Vinnai Balázs ügyvezető a felvásárló képviselőivel), de volt, akit itthon, a Jászai Mari téren csíptünk el. A deal bejelentésének napján ugyanis este hattól itt, a Drop Shop borbárban gyűltek össze a magyarországi kollégák. A kötetlen borozgatást lehetett ünneplésnek is értékelni, de a vezetők szerint akár egyfajta HR-gyűlésnek is. Aki eladott, az biztosan nagyon boldog lehetett, de a munkatársakat meg kellett nyugtatni, a deallel nincs vége a pályafutásuknak, a szeretett cégüknek, minden folytatódik, csak egy szinttel feljebb.

A 8 irodájában mintegy 250 alkalmazottat foglalkoztató IND Groupban az eladás idején egykori alapítók voltak többségben, de a cégben kisebbségi tulajdonosként ott volt a Euroventures kockázati tőkés társaság is. Bár a cég árbevétele tavaly „csak" 25 millió dollár volt, ami alapján erősen túlzónak tűnt a portfolio.hu 10-20 milliárd forintos becslése, a Figyelő azonban csak olyanokkal beszélt, aki szerint ez vagy reális, vagy még e sávból is kilógott az ár, mégpedig felfelé. Igaz, az is biztos, hogy a pénz még nincs az alapítók zsebében, hiszen tudásalapú fejlesztőcéget senki nem úgy vesz, hogy kicsengeti a vételárat, a végső ár nyilván függ a következő évek teljesítményétől is, és ebben a jelenlegi vezetők is aktívan részt vesznek.

További részletek a Figyelőben, de ami biztos: egy kifejezetten piaci alapú, mindvégig globálisan gondolkodó vállalkozás mert nagyot álmodni és immár papírja is van róla, hogy nagy is lett. Van megint egy jó példánk!

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200