Kínában jelenleg 194 millió a 60 év felettiek száma, vagyis a világ időskorú népességének a 22 százalékát teszik ki. 2024-re az öregek száma várhatóan eléri a 300 milliót és 2052-re a kínai lakosság egyharmada tartozik majd ebbe a korosztályába.
Az idősellátást szolgáló otthonokból kevesebb mint 4 millió van Kína-szerte, az öregeket vidéken 43 százalékban a házastársak és 57 százalékban a gyermekek látják el. A városokban a rászorulóknak nagyjából a 14 százaléka részesül szakszerű kezelésben. Az ADI kínai projektjének igazgatója, Hung Li megjegyezte, a házastársak jellemzően szintén idősek, olyanok, akik gyakran - időközben - hasonló sorsra jutnak. Kínában az esetek túlnyomó részében a családok nem szembesülnek azzal, hogy hozzátartozójuk valójában beteg. A memóriazavart, a felismerés képességének csökkenését, a zavaros gondolkodást, a tájékozódási és kommunikációs problémákat, a furcsa viselkedést, az alvászavart, a képzelődéseket az öregkori elbutulás természetes következményeiként könyvelik el.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.