brusszel


Mobilt a benzinkútról?

Figyelő Online - Jandó Zoltán
2013.10.04  11:56   
mail
nyomtatás
A mobilpiac egyes szegmenseiben érezhetően fokozzák a versenyt az alternatív szolgáltatók, a fogyasztói tudatosság hiánya azonban nem könnyíti meg a dolgukat.
Néhány éven belül nyereséget vár mobilszolgáltatásától a Mol - jelezte lapunknak Horváth Dori Jenő, a társaság magyarországi kiskereskedelmi igazgatója. Az üzletágért felelős menedzser szerint a tevékenység - amelynek elindítását szeptember elején jelentette be az olajipari cég - eleinte jelentős befektetéseket igényel, 2015-ben azonban üzemi szinten akár már 100 millió forinttal is hozzájárulhat a Mol eredményéhez.

Az eddigi tapasztalatok alapján a Mol tervei ambiciózusnak tűnnek. Bár szakértők szerint az alternatív - más, saját hálózattal rendelkező cégek infrastruktúráját használó - szolgáltatók feltűnése hozott változást a hazai mobilpiacon, és egyes szegmensekben érezhetően élesítette a versenyt, az újoncoknak áttörést egyelőre nem sikerült elérniük. A Tesco és a Lidl például már másfél éve piacon van, együttes részesedésük azonban becslések alapján az 2 százalékot sem éri el.
Persze a lassú rajt külföldi tapasztalatok alapján egy cseppet sem meglepő. A Tesco Mobile tesztpiacán, az Egyesült Királyságban például 2003-ban kezdett együttműködni az O2 mobilszolgáltatóval, a nagyjából 3 százalékos piaci részesedést jelentő 2,5 milliós ügyfélszámot azonban csak 2011-ben sikerült átlépni.


Az alternatívok számára nem túl jó hír, hogy itthon feltehetőleg a nyugat-európainál is nehezebb lesz gyors sikert elérniük, a magyar fogyasztókat ugyanis rendkívül nehéz rávenni a szolgáltatóváltásra. Különösen úgy, hogy ezek a cégek egyelőre kizárólag feltőltőkártyás szolgáltatást kínálnak, azaz egy egyre szűkülő szegmensre lőnek.

 

Részletek a Figyelő 40-dik számában.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék: mobilMol

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200