brusszel


Kiakadtak a multik: nem kell adóemelés

Figyelő Online
2013.11.08  16:37   
mail
nyomtatás
Multinacionális távközlési vállalatok bírálták pénteken a román kormányt, amely a jövő évtől adót vetne ki az ipari, energetikai és távközlési létesítmények után.
A legnagyobb romániai mobiltelefon-szolgáltató, a több mint 10 millió előfizetővel rendelkező Orange pénteken közleményben fejezte ki nemtetszését a kormány szándékával szemben. Rámutatott: az új adó csökkenti a vállalatok nyereségét, így a beruházási képességüket is.

Az Orange szerint a kormány tervezete nem tartja tiszteletben az adórendszer stabilitásának és átláthatóságának elvét, hiszen az adóemelésről nem folytattak párbeszédet az érintettekkel.

A görög OTE távközlési vállalat többségi tulajdonában lévő Romtelecom vezetékes telefonszolgáltató, valamint a Cosmote mobilszolgáltató is bírálta a kormány döntését - írta a Mediafax hírügynökség.

A két vállalat szerint Romániában beruházásokra van szükség a távközlési hálózat fejlesztésére, nem pedig pótadókra.

"Aggodalmunkat fejezzük ki, hiszen a román távközlési piac számára így is nagy kihívást jelent a fejlesztésekhez szükséges pénz előteremtése" - nyilatkozták a két vállalat képviselői, akik hozzátették, hogy a telekommunikációs cégek így is az állami költségvetés legnagyobb befizetői közé tartoznak.

Victor Ponta román miniszterelnök a héten a Nemzetközi Valutaalap bukaresti küldöttségével folytatott tárgyalást követően jelentette be a tervezett adóemelést.

A román sajtó szerint olyan jogi személyeknek kell fizetniük, amelyek speciális létesítményekkel rendelkeznek. Ilyennek számítanak egyebek mellett a villamosenergia-hálózatok oszlopai, vezetékei, a földgáz- és kőolajszondák, a mobilszolgáltatók antennái, a halastavak, a kémények, a zagytározók, a völgyzárógátak, a vasúti infrastruktúra elemei és a közúti jelzőtáblák.

Az érintett jogi személyeknek a speciális létesítmények értékének az 1,5 százalékát kell évente befizetniük az államkasszába 2014-től.A Mediafax hírügynökség szerint a román hatóságok számítása szerint évente 70-77 millió euró folyik be az államkasszába az új adóból.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200