brusszel


Négyszeres pénzt is hozhat az új társulás

Figyelő Online - Pap Milán
2013.06.07  10:39   
mail
nyomtatás
A KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. (KTI) és a TÜV Rheinland magyarországi leányvállalata - a TÜV Rheinland InterCert Kft. - közös üzletfejlesztésbe kezdett. A TÜV Rheinland kivásárolta a TÜV Nord - KTI vegyesvállalatból a TÜV Nord üzletrészét, és a jövőben a KTI új, stratégiai partnereként tevékenykedik a mobilitási piacon. Ezt a cégek vezetői jelentették be, a 2013. június 6-án, csütörtökön, megtartott közös sajtótájékoztatójukon.
Az idén 75 éves KTI 1992-ben indított közös vállalkozást a TÜV Nord vállalattal. Az együttműködés 2011-ben ért véget, amikor a TÜV Nord a kelet-ázsiai fejlődő piacok felé fordult. A száz százalékban állami tulajdonú KTI új stratégiai befektető partner után nézett, így került képbe a regionális szerepét erősíteni kívánó TÜV Rheinland - idézte fel az együttműködés kezdetét Tombor Sándor a KTI Nonprofit Kft ügyvezető igazgatója.

A TÜV Nord részesedésének felvásárlásával a TÜV Rheinland 54 százalékos többségi tulajdonosa lett a TÜV Rheinland KTI vállalatnak. Karászi Zoltán, a 200 főt foglalkoztató magyarországi TÜV Rehinland InterCert KFt. ügyvezető-igazgatója elmondta, a közös vállalkozást regionális méretűvé szeretnék fejleszteni, elképzelhetőnek tartják egy közép-európai közlekedési kutatóközpont létrejöttét is. Jelenleg a vegyesvállalat 200 millió forintos éves árbevételt könyvel el. Az új társulás célja, hogy, igazodva az anyavállalat fejlesztési ciklusához, megnégyszerezze bevételének összegét- fejtette ki Karászi.

A TÜV Rheinland Csoport a műszaki szolgáltatások világszerte vezető vállalata. Az 1872-ben alapított, kölni székhelyű Csoport 500 telephelyén több mint 17 500 embert foglalkoztat a világ 65 országában. Éves bevétele 1,417 milliárd euró.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200