Nem tolonganak a kaszinókért
Figyelő Online
2013.10.11 08:17
A Szerencsejáték Zrt. lehet az egyetlen nyertese a szerencsejáték-szervezésről szóló szabályozásnak, a költségvetési törvényben megjelent kaszinókoncessziós díjak ugyanis kockázatossá teszik a befektetőknek a magyar piaci megjelenést - ismerteti a pénteki Napi Gazdaság.
A gazdasági napilap cikke szerint a költségvetési törvényből kiolvasható 102,4 millió forintos koncessziós díj miatt nem várható, hogy tömegesen telepednének Magyarországra az online szerencsejátékot szervező cégek, ugyanis túlságosan magas az összeg. A Napi Gazdasággal iparági szakértők közölték, jelen állás szerint valószínűtlen, hogy az unióban működő nagyobb cégek bármelyike jelentkezik Magyarországon, és még az sem tűnik reálisnak, hogy a jelenlegi feltételek mellett fontolóra vegyék a koncesszió megvásárlását.
Sehol Európában nincsenek ilyen magas díjak, ezt egyszerűen senki sem akarja megfizetni Ez a rendszer így nem piacnyitást tükröz, sokkal inkább protekcionizmust - hívják fel a figyelmet a szakértők. A magyar piac mérete és a benne rejlő lehetőségek nem vonzóak, a játékszervezők ezért inkább ott fektetnek be, ahol kedvezőbbek a belépés feltételei, s nagyobb az esélye a gazdaságilag sikeres működésnek.
Az itteni kockázat túl nagy, a várható profit pedig kicsi - a magyar játékosok jellemzően jóval kisebb tétekben játszanak, mint a nyugat-európaiak, de még a régióhoz viszonyítva sem jelentős a fogadásra költött összeg. Ilyen környezetben nincs kaszinótulajdonos, aki évente százmilliót fizetne a jelenlétért. A szabályozás sem ideális a szervezők számára, bár vannak benne elfogadható elemek is - a tiszta játékbevétel után fizetendő 20 százalékos adó például nem extrém magas - olvasható a Napi Gazdaságban.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.