Fájdalmas felismerést, új fordulatot hozott az online pénztárgépek eddig sem unalmas történetében, amikor az adóhatóság egy profi hacker kezébe adta az engedélyezett masinákat: azt, hogy a Samsung alapgépéből itthon gyártott készülék védelmi rendszere feltörhető. Értsd, meg lehet buherálni, kijátszva a permanens online ellenőrzést.
Hab a tortán, hogy az ilyenkor szokásos egyeztetés helyett a hatóság visszavonta az engedélyt. Pedig az is lehet, hogy nem(csak) a fejlesztő, hanem a kiírt hatósági műszaki feltételek voltak rosszak, és a gép ezért (is) hackelhető.
Áll a bál, pedig ettől még nincs itt a világvége. Milliószám hívnak vissza világszerte például konstrukcióhibás autókat is. Mégis, hiba lenne nem észrevenni, hogy a piacról így lesöpört kasszák helyett immár egy másik hazai...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2014/5 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.