Kevesebbet költ a kormány a devizahitelesekre
Figyelő Online
2013.12.31 08:26
Az év utolsó napjaiban "milliárdos osztogatásba" kezdett a kormány a 2013-as költségvetés terhére - írja a Népszabadság a Magyar Közlöny legutóbbi számában megjelent kormányrendeletekre hivatkozva. A lap keddi cikke szerint a forrás egy részét átcsoportosításokkal szedte össze a kabinet.
"A gazdasági társaságok által ellátott kulturális feladatok" és "kulturális fejlesztések támogatásához" csaknem 7,2 milliárd forintot biztosít a kormány. Ezt a pénzt több helyről szedik össze, ám jellemzően a devizahitelesek megsegítésére létrehozott Nemzeti Eszközkezelő forrásait vágják meg: ingatlanvásárlásra, -beruházásra, valamint a működésére fordítható keretéből csaknem hatmilliárd forintot vesznek el.
Az újracimkézett összeg a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnál (NFM) és az Emberi Erőforrások Minisztériumánál (Emmi) landol, igaz, az utóbbi tárca ebből csak százmillió forinttal gyarapodik.Ugyancsak a kulturális értékek megőrzésére hivatkozva a kabinet lecsípett másfél milliárd forintot a helyi önkormányzatok támogatási keretéből, az összeget a tokaj-hegyaljai borvidékhez tartozó 27 településnek adják fejlesztéseik elősegítéséhez.
A közszférában foglalkoztatottak bérkompenzációjára - átcsoportosítás révén - 4,68 milliárd forintot szánnak a dokumentumok szerint. Ebből az egyik legtekintélyesebb részt a köznevelési feladatokat ellátó intézmények kapják: esetükben személyi juttatásokra 1,4 milliárd forint jut.
Az elektronikus útdíj kiépítésére szánt összegből is átcsoportosítanak 1,148 milliárd forintot "infokommunikációs szolgáltatások javára". Hogy ez pontosan mit takar, nem derül ki a közlönyből - írja az újság.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.