Az ECB új igazgatónőjének helyzetbe kerülését az immár uniós szinten felkarolt női kvóta is segítette. A nők helyzetbe hozásának ügye egy ideje napirenden volt már az Unióban, amikor a bizottság alapvető jogokért felelős tagja úgy másfél éve követ dobott az állóvízbe. Viviane Reading javaslata értelmében az 50 millió eurót meghaladó forgalmú, és minimum 250 embert foglalkoztató, tőzsdén jegyzett vállalatoknak legkésőbb 2020-ig 40 százalékra kell emelniük a nők arányát az igazgatótanácsban. Az ECB e szellemben vezetett be kvótát: menedzsmentjében a következő hat év alatt a jelenlegi 17 helyett 35 százalékra, ezen belül a felső vezetésben 14-ről 28-ra kell emelni a gyengébb nem képviselőinek arányát. A lépésre egyébként egy évvel azután került sor, hogy az Európai Parlament (EP) leszavazta a luxemburgi jegybank elnökének, Yves Mersch-nek a kinevezését. Az EP gazdasági- és pénzügyi bizottsága ugyanis külön megkérte a tanácsot, hogy az egyenlőség elvének megfelelően állítson női jelöltet. Nem így tettek, ezért a jelöltet leszavazták. Mersch végül ugyan bekerült az igazgatótanácsba, ám a testület egy másik tagja később szerepet vállalt a német kormányban, az ily módon megüresedett helyre pedig végre valóban nőt jelölhettek.
A teljes cikket, valamint Christine Lagarde és Janet Yellen portréit a friss Figyelőben találják.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.