A 3D felhasználási területe folyamatosan bővül, a legutolsó elképzelés szerint még az építészetben is szerepet kaphat az eszköz, hiszen egy 230 m2-es ház akár 24 óra alatt "nyomtatható" lenne.
A NASA is hadba állította már a 3D-nyomtatót rakétamotor alkatrészeinek készítéséhez. A sikeres gyártást követően most tervezik a térbeli nyomtató űrbe küldését, hogy megkönnyítse a legénység munkáját az ISS alkatrészeinek elkészítésében. Ez is bizonyítja az eszköz sokszínűségét, így nem csoda hát, az építészetben is teret hódíthat magának a 3D-nyomtató. A technológia hatékonyságát mutatja, hogy egy nagyjából 230 m2-es épületet 24 óra alatt lehet "kinyomtatni".
A témáról bővebben a
Műszaki magazin oldalán olvashat!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.