brusszel


Ők a Gazella 1.0 nyertesei

Figyelő Online - Pap Milán
2013.10.15  17:08   frissítve: 2013.10.15 17:21
mail
nyomtatás
A Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) kedden ünnepélyes keretek között hirdette ki a júliusban kiírt Gazella pályázat győzteseit. A nemzetközi Bíráló Bizottsági döntése értelmében az infokommunikációs technológiai és élettudományi ágazatot képviselő inkubátorok nyerték el az Akkreditált Technológiai Inkubátor címet. A NIH és a Nemzetgazdasági Minisztérium szándékai szerint az idei pályázatot 2014 első negyedévében követi a második forduló, a Gazella 2.0.
Az első körben négy inkubátor nyerte el a maximum 60 millió forintos támogatás mellett az I. alprogramban való részvételre jogosító akkreditációt. Az akkreditáció elnyerésével az inkubátorok jogosulttá válnak a saját kiválasztási folyamataikban sikerrel szereplő start-upoknak ajánlást adni, mely feltétel a pályázat II-IV. alprogramjaiban a támogatás elnyeréséhez. Az akkreditált inkubátorok alapfeladata, hogy mentorálással, nemzetközi tapasztalataikkal és kapcsolataikkal a kiválasztott induló vállalkozásokból olyan sikeres cégeket építsenek fel, amelyek képesek a nemzetközi piacokon való megjelenésre, gyors növekedésre és alkalmasak további kockázati tőkebefektetésekre.

A Bíráló Bizottság 2013. október 14-i döntése értelmében az „Akkreditált Technológiai Inkubátor" címre a következő inkubátorokat találta érdemesnek: az ACME Labs Zrt., az Aquincum Technológiai Inkubátor Zrt., a Digital Factory Zrt., és az iCatapult Technológiai és Üzletfejlesztési Zrt. Korányi László a NIH, és egyúttal az Akkreditációs Szervezet elnöke elmondta, a győztesek között nemcsak ICT szektorra fókuszáló, de az élettudományi ágazatot képviselő fejlesztő is van. A négy „első" között egyaránt található „Jeremie-hátterű", posztgraduális képzéshez kapcsolódó, amerikai kötődésű, vagy éppen erős befektetői kapcsolatokkal rendelkező vállalkozásfejlesztő is- emelte ki Korányi, utalva a támogatott tevékenységek szélesedő spektrumra.

A Bíráló Bizottság 18 érvényes pályázatot bírált el, olyan nemzetközi és hazai szaktekintélyek bevonásával, mint Rina Pridor, az izraeli technológiai inkubátor program alapítója és korábbi programigazgatója, Dr. Jari Romanainen, a finnországi Tekes technológiafejlesztési központ vezetőmunkatársa, korábbi igazgatója, valamint Árvai Péter, a Prezi.com társalapító-ügyvezetője. Korányi László NIH vezető ismertetése szerint a bírálók többnyire homogén véleményt képviseltek a pályázati anyagok áttanulmányozása után és a szóbeli prezentációk alapján. A bizottság egyirányú véleménye szerint a 18-ból 10 olyan pályázat érkezett be, amelyet érdemesnek tartottak volna a támogatásra és az akkreditáció odaítélésére. Az első körből kimaradt inkubátorok, amelyek között az IT irányultságúak mellett megtalálhatóak biotechnológiai és mezőgazdasági-élelmiszeripari irányú vállalkozásfejlesztők, így jó eséllyel pályáznak a jövő év elején induló Gazella 2.0-ra.

Árvai Péter pályázói kérdésre válaszolva elmondta, döntő szempontként szerepelt az elbírálás során a technológiai szint mellett a nemzetközi kapcsolatok kiépítettsége és kiterjedtsége. Utóbbi jelzi ugyanis azt a befektetési ambíciót, amellyel az inkubátorok sikerrel támogathatják az induló start-up cégeket. A bizottság a pályázókhoz elküldött írásos véleményezésében a kimaradókat ösztönözte a következő körben való részvételre. Korányi László szerint a következő forduló megtartásának az a távlati célja, hogy a start-upok minél több inkubátor közül tudjanak választani, megteremtődjön a vállalkozásfejlesztés magyarországi piaca.
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200