brusszel


Oszkó Péter a legnépszerűbb

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.02.04  14:58   
mail
nyomtatás
Oszkó Péter és az általa irányított, részben OTP tulajdonú kockázatai tőkealapok, valamint a Tresorit szoftveres biztonsági cég és Szabó Balázs, a nemzetközi Forbes Magazinban megjelent cikke voltak a fő nyertesek az InsiderBlog által meghirdetett toplistán, amelyen a hazai start-up közösség a 2013. Év legnagyobb start-up sikereiről szavazott.

Az InsiderBlog, mint a hazai start-up közösség véleményformáló orgánuma 2013. decemberben indította el blogján az internetes közönségszavazást. Ezen több száz induló vállalkozó és ötletgazda vett részt, és a róla szóló elemzést több mint 6000 blogolvasó tekintette meg, a szavazás január végi lezárásáig.  Miskolczy Csaba, a blog egyik alapítója szerint „minden várakozást felül múlt a közönségszavazás, amely nyertesei és résztvevői sokat tettek a hazai start-up világ fejlődésért".

Oszkó Péter a közönségszavazás kapcsán elmondta: „Nem csak személyes hiúságból örülök ennek a nagyszerű eredménynek, hiszen egy befektető jövőjére nézve is meghatározó, hogy a startup közösség mennyire tekinti partnernek és mennyire fogadja el, hogy tevékenységével a teljes ökoszisztéma építését szolgálja és az egyes vállalkozások kitörési lehetőségeit teremti meg".

Az InsiderBlog szerint az Oszkó Péter vezette Jeremie tőketársaság sikere a közösség köreiben annak köszönhető, hogy eddig az általs vezetett Portfolion Kockázati Tőkealap volt az egyetlen Jeremie-tőkealap, amely sikeresen értékesített (szaknyelven exitet valósított meg) az egyik általa befektetett startup esetén. Ez 2012-ben a Cryo Innovation, biotechnológiai cég volt. Legalább öt millió euróért értékesítették a céget a svéd Vitrolife biotechnológiai cégnek. Emellett Oszkó Péter sikerrel indította el a Jeremie 2. pályázatán nyertes Bonitás kockázati tőkealapot, amely magvető fázisban lévő, induló kisvállakozások mellett növekedési alapként kkv-kba is befektet. Sőt, az OTP több kockázati tőkealapot is indított európai uniós támogatás nélkül is.

2013-ban a legnépszerűbb, új piaci belépő Pistyur Veronika lett, aki a Prezi.com-LogMeIn-Ustream startupok által alapított Bridge Budapest, diákösztöndíjat adó start-up szervezetet vezeti. Pistyur Veronika elmondta: „Igazi meglepetés volt, hogy közönségszavazattal kerültünk listára, és ez talán annak is a jele, hogy egyre több ember számára szimpatikus, amit a fejünkbe vettünk, hogy sikertörténetekkel bizonyítsuk, egy jó ötlettel, kitartó munkával és némi szerencsével bárki képes lehet világsikert elérni Magyarországról indulva is."


A szavazás során meglepetést okozott, hogy az előzetes várakozások ellenére nem a legnagyobb közösségi rendezvények (mint például a tavaly árpilisban megrendezett Start-up Underground, vagy a nemzetközi Seedcamp verseny) vitte el a „legnépszerűbb start-up tett" címet, hanem Szabó Balázs, start-up szakember angol nyelvű cikke, amelyet az Invendor tanácsadó cég munkatársaként a nemzetközi Forbes Magazinban publikált. Ennek elismertségét mutatja, hogy a legnépszerűbb start-up személyiség címet is Szabó Balázs kapta a közönség szavazatok alapján.

Szabó Balázs elmondta: "Nagyon megtisztelő és motiváló a startup közösség bizalma. Úgy gondolom, hogy a hazai startup ökoszisztéma építése egy valódi csapatmunka, amelyben igyekszünk mi is kivenni a részünket. Az olvasói szavazás azt mutatta, hogy ezt a közösség elismeri, amiért nagyon hálásak vagyunk és igyekszünk a jövőben minél több magyar alapítású startupot helyzetbe hozni".

A hazai start-up közösség szavazatai alapján a „start-up-okért legtöbbet tevő" állami szereplő Böszörményi Nagy Gergely, a Design Terminál vezetője lett, aki Cséfalvay Zoltán, NGM államtitkárt és Korányi Lászlót, a Nemzeti Innovációs Hivatal korábbi, megbízott elnökét előzte meg a szavazásban. A Design Terminál 2013-ban számos start-up rendezvénynek adott helyett és ennek kapcsán került a start-up és közösség világ támogatói közé.

Böszörményi Nagy Gergely szerint megtisztelő volt Cséfalvay Zoltánnal és Korányi Lászlóval együtt szerepelni a listán. "Az innovatív vállalkozások eredményessége a 21. századi Magyarország megteremtésének egyik alapja. Ezért dolgozunk, a szavazatokat a Design Terminál egész csapata számára bátorításnak tekintem" - jelentette ki a Design Terminál vezetője a szavazás kapcsán.

A legjobb start-up-ért folyó szavazásban a legsikeresebb a Tresorit, szoftveres biztonságtechnikai cég lett, aminek 10 ezer dolláros kihívásáról a CNN és a Gigacom is beszámolt. Őket többek között a Distinction, okostelefon alkalmazásokat fejlesztő start-up, valamint az IVANKA dizájnbeton cég követett.

A közönség szavazás díjazottjai nem kapnak semmilyen tárgyjutalmat, viszont elismerésük a közösség megbecsülését és elismerését mutatja 2013-as tevékenységük kapcsán - tájékoztatott az InsiderBlog (www.insiderblog.hu).


Az eredeti szavazás: http://insiderblog.hu/hazai-palya/2013/12/26/2013szavazas/
Az eredmények: http://insiderblog.hu/hazai-palya/2014/02/01/eredmeny/

És pár információ az Insiderblogról

A hazai startup élettel és ökoszisztémával foglalkozó blog-magazin 2011 márciusában indult, és mára a hazai startup világ egyik meghatározó hírforrásává, találkozási pontjává vált. Az oldalon a naponta frissülő hírek mellett eseménynaptár segíti a magyar startup eseményekben eligazodni a látogatót, az érdeklődők megismerhetik a legígéretesebb cégeket és a befektetőket, a cikkek betekintést engednek a legdinamikusabban bővülő hazai gazdasági szegmens működésébe. Emellett a Ki-kicsoda adatbázis a legtöbb hazai startupot, startup világban érdekelt embert és szervezetet is bemutatja.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200