brusszel


Ötezer bűnbánó adóemigráns térne haza Franciaországba

Figyelő Online
2013.06.16  19:26   
mail
nyomtatás
Közel 5 ezer adóemigráns kereste meg az elmúlt hónapokban a francia pénzügyminisztériumot azzal a szándékkal, hogy rendezze a helyzetét, és ismét hazájában fizessen adót, mielőtt a parlament megszavazza a szocialista kormány javaslatát az adócsalások büntetésének megszigorításáról - írta hétvégi számában a Le Parisien című fővárosi hetilap.
Az újság szerint a magas jövedelműeket és a nagy vagyonnal rendelkezőket ellenőrző adórendőrségnél, a DNVSF-nél "az elmúlt hónapokban tolongtak a helyzetük rendezésére önként jelentkezők". A lap úgy tudja: "közel 5 ezer francia adófizető tájékozódott arról, hogyan tudná a vagyonát hazatelepíteni és az milyen büntetéssel járnak". Az adóemigránsok elsősorban Svájcból, de más adóparadicsomokból is szeretnének hazatérni.

A költségvetési tárca nem kívánta kommentálni az értesülést, Jean-Marc Ayrault miniszterelnök viszont a France 2 közszolgálati televízió híradójában arra figyelmeztette "azokat, akik azt gondolták, hogy menedéket találhatnak valahol, meg kell, hogy értsék, ezeknek az időknek vége". Hozzátette: "Franciaország legalább is eltökélt ebben. Aki rendezne akarja a helyzetét, az most megteheti. Ha hazajön, rendezve lesz a helyzete, fizetni fog adót, és az hasznos lesz Franciaországnak".

A képviselők jövő héten kezdik megvitatni az adócsalást és a gazdasági és pénzügyi bűnözést szankcionáló törvénytervezetet, amelynek keretében a kormányzat a bizonyíthatóan adóemigrációt elkövetett francia adófizetőket is büntetni akarja. Az adóemigránsok helyzetének rendezésére 2009-ben az előző, jobboldali kormányzat létrehozott egy irodát.

Nicolas Sarkozy volt államfő akkor garantálta a névtelenséget és a büntetlenséget a hazatérőknek. Ekkor 4600 adóemigráns helyezte vissza a székhelyét Franciaországba, amely 1,2 milliárd euró plusz adóbevételt jelentett az államnak. A 4600 francia állampolgár összesen 7 milliárd eurót telepített vissza külföldi számlákról franciaországi pénzintézetekbe.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.