A Bitcoin gyorsan növekvő népszerűségéhez bizonyára hozzájárul az is, hogy vallási szektákat megszégyenítően koherens legendárium övezi. Az eredetmítosz központi figurája az a Satoshi Nakamoto nevű programozó, akiről senki sem tudja, hogy kicsoda. Állítólag 37 éves, japán, és tökéletesen beszél angolul, de soha, semmilyen Bitcoinnal kapcsolatos eseményen, vagy konferencián nem jelent és nem jelenik meg személyesen. Magányos farkasként állította fel 2009 januárjában a pénzügyi válság kellős közepén a Bitcoin elvét egy részletes dolgozatában, hogy aztán működőképességét gyorsan élesben is tesztelje a program legelső verziójának nyílt forráskódos közzétételével. Hogy paranoiás, vagy a tudatos imidzsépítés miatt tartja magát távol egyre sokasodó híveitől, azt nem lehet tudni. Mindenesetre állítólag már film is készül a virtuális messiás kilétének felderítéséről. A Bitcoin alapítót és teremtményét övező legendárium mindenesetre annyira tökéletes, hogy érdemes is gyanakvással szemlélni: ennyire ideális paramétereket a gerillamarketing legjobb szakértői sem tudtak volna összehozni.
A Figyelő eheti számában részletes elemzés olvasható a digitális pénzről.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.