brusszel


Piacszerzésben is segít az új inkubátor

Figyelő Online - Halaska Gábor
2013.10.01  12:06   
mail
nyomtatás
A sikeres magyar ötletek piacra jutását támogatja a Talent2Market inkubátorház, amely indult a Gazella pályázaton. A Kairos Capital, az Infogroup és az M27 ABSOLVO által alapított inkubátor elsődleges célja, hogy tehetséges magyar vállalkozókat és nagyreményű hazai cégeket menedzseljen a nemzetközi piacokon.


A sikeres magyar ötletek piacra jutását támogatja a Talent2Market inkubátorház, ami a megvalósítható elképzelésekre helyezi a hangsúlyt. A Kairos Capital, az Infogroup és az M27 ABSOLVO által alapított inkubátor elsődleges célja, hogy tehetséges magyar vállalkozókat és nagyreményű hazai cégeket menedzseljen a nemzetközi piacokon. A Talent2Market is ringbe szállt az ATI címért (ismertebb nevén a Gazella pályázat Akkreditált Technológiai Inkubátora (ATI).)


Bár Magyarország tele van tehetségekkel, világ szinten is kiemelten jók vagyunk technikai tudásban, ugyanakkor nemzetközi üzleti tapasztalatokban, piacra lépésben viszont még erősödnünk kell. Ebben segítene egy új inkubátorház, a Talent2Market (T2M), amely a tehetségek ötleteit segítené termékké és piacképes projektté formálni, illetve a személyre szabott képzési és coaching mellett finanszírozást is nyújtana. Az ötletek és a startupok kiválasztásánál elsősorban a csapat, a potenciális piac mérete és a technológia kerül majd a középpontba.

A Kairos Capital, az Infogroup és az M27 ABSOLVO Consulting által alapított inkubátor célja, hogy sok évtizedes üzleti tapasztalataikra támaszkodva tehetséges fiatal csapatokat, és vállalkozójelölteket segítsenek minden olyan területen, ahol hiányt szenvednek. „Ezek lehetnek pénzügyi források, üzleti kapcsolatok, és tapasztalatrendszer. Elsősorban arra fogunk koncentrálni, hogy az ötletek piacképessé váljanak, majd el is juttassuk őket a célcsoportjaikhoz, a későbbi vevőkhöz, akár itthon, akár külföldön" - hangsúlyozta Horgos Lénárd, az M27 ABSOLVO Consulting ügyvezető partnere.

Kisebb, de hatékonyabb szervezet kiépítésével, a költségek racionális és hatékony szinten tartásával kíván majd dolgozni az inkubátorház. „Működési modellünkben az inkubáltakra fókuszálunk, az alacsony működési költségek miatt sokkal nagyobb eredményt remélünk az ATI (Akkreditált Technológiai Inkubátor) címmel járó támogatás felhasználásával" - tette hozzá Szluha Dénes, a Kairos Capital befektetési igazgatója.

Összesen mintegy 35-40 csapat inkubálását, fejlesztését tervezi az T2M, akik részt vehetnek a közös képzéseken, coachingokon, workshopokon, segítséget kapnak a prototípusfejlesztésben, vagy akár egy nemzetközi nagyvállalatnak mutathatják majd meg termékeiket. Az alapítók tőkeerősek, és a jól prosperáló cégekbe, ötletekbe befektetni is szeretnének. A Kairos jelenleg is közel 8.5 milliárd forintnyi alapot kezel, és a cég igen nyitott az ígéretes új projektek iránt is.

Az inkubátor központja Budapesten lesz a több IT vállalkozásnak és az alapító cégeknek is otthont adó Bartók Udvarban. Azon startupoknak, amelyeknek fontos lehet a gyártás helyszíne, esetleg vidéki kötődéseik vannak, vagy az inkubációs program során kisebb raktárakra lehet szükségük, két vidéki ipari parkban, Karcagon és Polgáron is lehetőségük lesz fejleszteni, együttműködni más vállalkozásokkal.

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200