Szörnyű negyedévet zárt a BlackBerry
Figyelő Online
2013.12.20 17:25
A kanadai telekommunikációs cégnek 4,4 milliárd dolláros vesztesége volt a harmadik negyedévben, és 56 százalékkal zuhantak a bevételei. A cég bevétele 2013 harmadik negyedévében 1,2 milliárd dollár volt a 2012-es harmadik negyedévben elért 2,7 milliárd dollárhoz képest.
Az idei harmadik negyedév volt az első három olyan hónap, amikor már John Chen irányította céget. Chen feladata, hogy talpra állítsa a gyengélkedő céget, de eddig nem érte el a várt eredményt. A harmadik negyedévben 4,3 millió okostelefont adott el a cég, az előző év azonos időszakában még 6,9 millió darabot.
Chen úgy nyilatkozott, hogy a cég még "nagyon is életben van", de most nagyobb hangsúlyt fektetnek a szoftverértékesítésre, mint a hardverekre. 2013 harmadik negyedévében a bevételek 40 százalékát adták a hardver eladások, 53 százalékot a különböző szolgáltatások és csak 7 százalékot a szoftverek és egyéb bevételi tételek.
A pénteki nap második nagy bejelentése az volt, hogy a BlackBerry ötéves együttműködésbe kezd a Foxconnal. A tajvani cég telefon-összeszereléssel foglalkozik, gyárai nagyobb része Kínában van, és többek között a BalckBerry riválisának, az Apple-nek is beszállítója.
A BlackBerry bejelentése szerint a Foxconn nemcsak összeszereléssel fog foglalkozni, hanem egyes új termékek fejlesztésében és legyártásában is részt fog venni.Colin Gillis a BGC Partners elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy a még a Foxconnal való társulás is visszaüthet a kanadai cégre. A BlackBerry különböző kormányzati szervezeteket is a fontosabb megrendelői között tudhat.
Az elemző szerint ezeknek a szervezeteknek adatbiztonsági kifogásaik lehetnek, hogy egy olyan telefont használjanak bizalmas beszélgetések lefolytatására, amelyeket Kínában gyártottak.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.