brusszel


Valamit elrontott a Nestlé

Figyelő Online
2014.01.14  13:33   
mail
nyomtatás
Rossz piacstratégiát alkalmazott a Nestlé Indiában. A cég a kis jövedelemmel rendelkező emberek nagyobb tömegére koncentrált, de közben megfeledkezett az erősödő középosztályról - mondta el a Nestlé ázsiai ágának vezetője, Nandu Nandkishore az angol Financial Times napilap keddi számában.
A svájci Nestlé a világ egyik legnagyobb élelmiszeripari cége, és életében egyre nagyobb szerepet játszanak a fejlődő országok piacai.

A Financial Times adatai szerint a Nestlé 98,2 milliárd dolláros eladásának 43 százaléka a fejlődő országok piacairól származik.

A Nestlé eddig jól teljesített a fejlődő piacokon, de mostanra a helyi devizák gyengülése, a gazdasági növekedés lassulása, az infláció növekedése és a helyi versenytársak megjelenése rontott helyzetén. Indiában 2009-2011 között évi 20 százalékkal nőttek a cég eladásai, de 2013 végére már csak 8 százalékos volt a növekedés.

Nandkishore szerint nagy hangsúlyt fektettek a kevés jövedelemmel rendelkező indiaiak széles csoportjára, de a gazdasági növekedés lassulása visszafogta a kiadásaikat. A Nestlének a magas jövedelemmel rendelkező csoportokat is sikerült ellátnia, de megfeledkeztek a középosztályról. Nandu Nandkishore szerint nehéz egyszerre mindenkit kiszolgálni, ha a társadalomban ekkorák a vagyoni különbségek.

Az indiai piac adja a Nestlé globális eladásainak 1,5 százalékát. A cég 569 millió dollárt fektetett be Indiában az elmúlt négy évben. A beruházásból hét üzemüket bővítették, és létrehoztak egy nyolcadikat is, mert a Nestlé tartós jelenlétre akar berendezkedni az országban.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200