brusszel


Adókönnyítések a hazai a startupoknak

Figyelő Online
2014.02.26  14:48   frissítve: 2014.02.26 15:22
mail
nyomtatás
Adórendszerbeli könnyítésekkel segítené a kormány a startupokat, az erről szóló javaslatok idén őszre elkészülhetnek, így a jövő évi költségvetésbe már be is építhetik őket - jelentette be Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára szerdán Budapesten.
Az államtitkár a Startup Tavasz 2014 rendezvénysorozat indulása alkalmából rendezett sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy tavaly jött létre a BudapestHUB munkacsoport a hazai startup világ szereplőinek és az NGM szakértőinek részvételével. Ez a munkacsoport már dolgozik az adóoldali, adminisztrációs könnyítéseken, és vizsgálja az európai példákat - mondta Cséfalvay Zoltán.A BudapestHUB célja, hogy az évtized végére Budapest legyen Kelet-Közép-Európa startup fővárosa. Ehhez most kell megtenni az első lépéseket, ebben is segít a most induló Startup Tavasz - emelte ki.

Cséfalvay Zoltán kifejtette: az adóoldali könnyítéseknél járható út lehet az alkalmazottak után fizetendő tb-járulék elengedése; olyan adórendszeri könnyítéseket kell kidolgozni, amelyek versenyképesek Közép-Európában. Elmondta: dolgoznak azon is, hogy a startup fogalmát pontosan definiálják.Az államtitkár szólt arról is, hogy 2014-2020 között 140 milliárd forint európai uniós forrás áll közvetlenül a startup világ rendelkezésére.

Cséfalvay Zoltán hangsúlyozta: a kormány kiemelten kezeli a startupok támogatását, mert fontos, hogy ne vesszen el egyetlen ötlet és egyetlen csapat sem.A Startup Tavasz 2014 eseménysorozat célja, hogy segítse Budapest startup fővárossá válását, illetve az, hogy szélesítse az egyre kiterjedő hazai startup világ szereplőinek együttműködését, régióbeli kapcsolatrendszerét. A rendezvénysorozat fővédnöke Cséfalvay Zoltán, főszervezője pedig a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH).Az első fontos rendezvényt, a közép-európai startup versenyt április 2-án tartják. A szervezők március 14-ig, elsősorban 15 közép-európai országból várják az induló technológiai vállalatok projektötleteit - ismertette Spaller Endre, a NIH elnöke. Hozzáfűzte: a beékező pályázatokat öttagú nemzetközi zsűri bírálja el. Kiemelte, hogy nem cégeket, ötleteket várnak, mert a jó ötletekből előbb-utóbb cég, befektetés lesz.

Az elnök kifejtette: a legjobb 20-25 ötlet közül választják majd ki a 10 legfejlődőképesebb projektet. A legjobb 10 csapat automatikusan bejut a Central European Startup Awards (CESA) május végi versenyére, illetve részt vehet egy többnapos budapesti képzésen, amelyen neves, nemzetközi szakértőkből álló csapat készíti majd fel őket a verseny döntőjére. A NIH a legjobban teljesítő startuppert eljuttatja Európa egyik startup központjába - mondta Spaller Endre.A Startup Tavasz keretében konferenciát, szakmai továbbképzést is rendeznek, május 30-án tartják a Magyar Innovációs TechShow-t, amelynek célja, hogy évről-évre bemutassa a magyar digitális ipar fejlesztéseit.

Cséfalvay Zoltán hangsúlyozta: reméli, hogy a startup programsorozat ősszel is folytatódik, valamint, hogy a most induló rendezvénysorozat kelet-közép-európai Startup Tavasszá szélesedik.Böszörményi Nagy Gergely, a társszervező Design Terminál főigazgatója kiemelte: Magyarországon 100-ból 96 fiatal nem tervezi, hogy valaha saját vállalkozást indít, és ha ez a szám a következő években drasztikusan nem változik, akkor a nagy ellátó rendszerek fenntarthatatlanná válnak. Úgy vélte, a startupok is hozzájárulnak a hosszú távú fenntarthatósághoz.A főigazgató szerint a mostani kormányzat jobban figyel a startupokra, de szükség is van a támogatásra, mert a nemzetközi példák is mutatják, hogy azokban az országokban erős a startup világ, ahol az állam "okos, aktív szerepet" vállal a fejlesztésekben.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.