brusszel


Spéder 2.0 - Takarékszövetkezeti big bang

Figyelő Online
2013.08.14  14:22   
mail
nyomtatás
Visszafelé sülhet el, hogy a Mol Nyrt. a hírek szerint azzal fenyegetett: a horvát INA olajcégben meglévő pakettjét az oroszoknak adná. A Figyelő folytatja cikksorozatát a Spéder-birodalomról, Dávid Ferenc a VOSZ főtitkára pedig azt mondta: ami történt a takarékszövetkezetekkel, az nyomot fog hagyni a következő választásokon, mert a vidék Magyarországát szégyenítették meg. Részletek a Figyelő csütörtökön megjelenő lapszámában.
Mol-INA: Patthelyzet az olajütközetben

Visszafelé sülhet el, hogy a Mol Nyrt. a hírek szerint azzal fenyegetett: a horvát INA olajcégben meglévő pakettjét az oroszoknak adná - írja a Figyelő hetilap. A horvátok nem rettentek meg, fenntartják vádjaikat. Kérdés, hogy a magyar állam beszáll-e a hosszúra nyúlt pákozdi csatába, vagy ‑ részben a Mol-hoz kötődő OTP-s Csányi féle vonalat gyengítendő ‑ pénzügyi érdekei ellenére is marad külső szemlélő. A Mol állítólagos fenyegetéséről névtelen forrásra hivatkozva az APA hírügynökség számolt be. Szakértők szerint oroszok emlegetését követően nagyobb az esélye annak, hogy az helyi kormányzat adja el pakettjét az oroszoknak, mint, hogy a Mol szálljon ki ily módon - derül ki a friss Figyelőből. (Figyelő 51-53. oldal)

Miért éppen Spéder? II.

Folytatjuk a múlt héten elkezdett sorozatunkat! Cikkünk első részében a postai folyamatokra koncentráltunk, ezúttal a takarékszövetkezeti szektor big bangjét vesszük górcső alá. Megnézzük miként élik meg a szövetkezeti vezetők a változásokat és mivel indokolják azt az "átalakítók". (Figyelő 55-59. oldal)



Törésponthoz érkeztek

Ami történt a takarékszövetkezetekkel, az nyomot fog hagyni a következő választásokon, a vidék Magyarországát szégyenítették meg - fakadt ki Dávid Ferenc, Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára a Figyelőnek adott interjúban. A VOSZ több tucat takarékszövetkezetet tud a tagjai között, ezért aktív a szervezet a témában. Dávid arról is beszélt, hogy nem nyugodtak bele a takarékszövetkezetek feletti kontroll elvesztésébe - amit erőszakos tulajdonelvételnek nevezett - végső esetben akár az Európai Unióhoz is készek fordulni. A kilátásokról azt mondta, hogy hosszú távon eljutnak a győzelemig, csak lehet, hogy addigra lefújják a meccset, s nem lesz reparálható a helyzet. Mint ahogy a magán-nyugdíjpénztáraknál is lényegében véglegessé vált minden a vagyon átadásával - tette hozzá. Szerinte a cégek szkeptikussá, bizonytalanná váltak az elmúlt három évben. (Figyelő 60. oldal)
Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék: FigyelőSpéder

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.