Nem csak a dollármilliárdos üzletet lehet innovatív módon csinálni. Az új, startup kultúrát másoló apró lehetőségek is kiválóak lehetnek egy család, vagy egy-két tucat ember munkahelyének és jelentős exportbevételnek a megteremtésére.
Az állami gondozott, vagy szegény családban élő gyermekek életéből legtöbbször szinte teljesen hiányzik a saját kis kuckó, vagy legalább egy dedikált sarok, ahol nem csak ismerősek a tárgyak, de egyúttal a meghittséget, bensőségesség sugárzik saját babán, kisautón, vagy akár színes ceruza készleten. Ezt az egészen egyedi igényt fedezte fel Kovács Bori.
A gondolatot tett követte: Cók-Mók néven különleges táskát tervezett, és összeállt egy szociológus valamint egy pszichológus ismerősével. A nagyobb, oktaéder alakú hátizsák minden efféle meghitt gyermeki holmit befogad. Ami pedig az igazi csavar az erre alapított kisvállalkozás történetében, hogy a tervezett árucikk mellé az értékesítés is igen innovatív.
Ha valaki egy Cók-Mók táskát megvásárol 20 ezer forintért, akkor mindjárt két táskát is vesz: az egyike saját gyermekének, a másikat pedig egy alapítvány által kiválasztott, rászoruló gyermeknek (kissé hasonlóan, mint a nálunk is terjedő +1 kávé modellben). És nem csupán kissé jobb élethez segíti ezáltal a gyermeket, de a táskát személyesen, saját gyermekével együtt is átadhatja. Kovács Bori azt tervezi, hogy az első évben 800 ilyen táskát adhatnak el. Ötletére az One Minute Kft. által szervezett, gyermekeknek szóló startupok tematikában megtartott Blind Investment versenyen befektetők is felfigyeltek, hiszen a három tőkeszakértőkből álló zsűri ezt a projektet hozta ki győztesnek. Igaz aligha kellenek dollármilliók és amerikai tőzsdei befektetők egy ilyen ötlet megvalósításához. Ugyanakkor hazai befektetők, akár egymással összeállva, üzleti alapon, angyalok csoportjaként is támogathatnak efféle kezdeményezéseket. Ezeket ráadásul pályázati pénzek és kedvezményes kisvállalati konstrukciók, hitelek is kiegészíthetik.
A cikk többi része a Figyelő 2013/21-ik számában, a Cégvilág rovatban olvasható.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.