Manipulálhatták a devizaárfolyamokat a nagy nemzetközi bankok
Figyelő Online
2013.12.04 14:03
Devizaárfolyamok manipulációjának gyanújával nyomoznak nagy nemzetközi bankok ellen Európában, az Egyesült Államokban és Ázsiában - írta szerdán a Süddeutsche Zeitung.
A német lap szerint az érintett bankok feltehetően azzal a szándékkal végeztek ügyleteket külföldi devizákkal, hogy egy bizonyos időpontban a szándékaik szerint alakuljon az árfolyam. Ha egy piaci szereplő pontos információval rendelkezik egy deviza árfolyamának jövőbeni mozgásáról, nagy haszonra lehet szert tenni - emelte ki a Süddeutsche Zeitung, hozzátéve, hogy a devizapiacok napi forgalma világszerte 5,3 ezer milliárd dollár.
A hatóságok feltételezik, hogy az eljárás alá vont bankok az árfolyamok illegális befolyásolása mellett egyeztették is tevékenységüket. A lap szerint amennyiben beigazolódik a gyanú, a botrány nagyobb hullámokat vethet, mint a londoni bankközi kamatláb, a Libor manipulációja körüli ügy. A brit pénzügyi felügyelet (FCA) április óta, a német pénzügyi felügyelet (Bafin) nyár óta folytat vizsgálatot. A legnagyobb német pénzintézet, a Deutsche Bank pedig széles körű belső ellenőrzést kezdett - írta a Süddeutsche Zeitung.
Az ügyről a német kormányzat is értesült, de részleteket nem közölnek. A pénzügyminisztérium szóvivője csupán annyit mondott a lapnak, hogy át kell alakítani a devizapiaci kereskedés szabályait, ha beigazolódik a hatóságok gyanúja.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.