A kormányzati cáfolatok ellenére számos piaci szereplő a szeszesital-forgalmazás állami monopóliumának jövő évi bevezetésével számol. Bővebben az eheti Figyelőben olvashat a témáról.
Itthon is terítékre kerülhet a határon túli - például szlovákiai, romániai - szeszbeszerzés, ha önbeteljesítő jóslatként valósággá válik az esetleges magyar állami alkoholmonopólium létrehozásának terve, amelyről a Népszava számolt be novemberben. A tervet ugyan csípőből cáfolták az illetékesek, de az italpiaci szereplők - mint valós veszélyt - halálosan komolyan vették. Hiszen elég egy jól irányzott egyéni parlamenti képviselői indítvány, és valósággá válhat a teljes piacot fenekestül felforgató szeszmonopólium.
Lapunk úgy tudja, az új értékesítési forma bevezetésére két változat is szóba került.
A reálisabb elgondolás szerint a tömény szeszes italok nagykereskedelmét államosítanák, és az értékesítési koncesszióra pályázni lehetne. A megkérdezett kereskedelmi szakemberek tudni vélik, hogy a majdani, csak a jövő évi választások után, 2014. júliustól esedékes szabályokkal - a gyártók, importőrök, illetve a kiskereskedelmi láncok közé ékelődve - az állam a független ital-nagykereskedelmi cégektől sajátítaná ki az értékesítési jogot. Ezt a koncessziós pályázat nyertese vásárolhatná meg határozott időre, a többi elosztó társaság viszont lehúzhatná a redőnyt. A másik változat szerint viszont - a nemzeti dohánybolti, valamint például a svédországi rendszerhez hasonlóan - a szeszes ital kiskereskedelme is állami kézbe kerülne, és csak a koncessziós pályázaton nyertes vállalkozók árusíthatnának töményt.
Részletek a Figyelő 27-dik számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.