brusszel


Szállodák eladósorban

Figyelő Online
2013.08.07  09:04   
mail
nyomtatás
A Világgazdaság szerint közel ezer hotel, szálloda vagy panzió eladó az országban, a Vas megyei ötszobás kis vendégháztól a budapesti 130 szobás luxusszállodáig.
"Mindenre van vevő, ha nagyon lemennek az árak. Az utóbbi években visszaesett a szállodák jövedelmezősége, ezért sokan kiszállnának az üzletből" - mondta a lapnak a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) főtitkára. Kovács István szerint azonban a legtöbb esetben csak veszteséggel lehet kiszállni. A hitelező bankok csak azért nem árverezik el a becsődölt hoteleket, mert nem akadna rájuk elfogadható árat kínáló vevő.

Az MSZÉSZ adatai szerint 2007-ben az összes foglalkoztatott 8,4 százaléka, 323 ezer fő dolgozott a turizmusban és vendéglátásban. Ez a szám nagyjából most is igaz. A szállodaipar romló jövedelmezősége, s ebből következően nagyon alacsony bérszínvonal miatt azonban megindult - elsősorban a szakmailag képzett, kellő nyelvtudással is rendelkező - szakemberek külföldre (Ausztriába, Németországba) irányuló elvándorlása, ami ugyancsak hozzájárul a szolgáltatások minőségének romlásához - olvasható a lapban.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.