Lapunk úgy tudja, a technikainak tűnő lépés mögött az áll, hogy a lakossági (egyetemes) szolgáltatást megtartó céget felkészítsék arra, hogy megállapodás esetén rövid idő alatt megvehesse az állam. A másik, az E.ON Energiakereskedelmi Kft. célja pedig, hogy a versenypiacon tevékenykedjen, a vállalkozásokat szolgálja ki árammal és gázzal.
Széles ügyfélkör
Az E.ON Hungária Zrt. 2007. május 14-én alapította az E.ON Energiaszolgáltató Kft.-t az E.ON csoporthoz tartozó áram- és gázszolgáltató társaságok közüzemi szolgáltatói tevékenységeinek elvégzésére.
Az E.ON Energiaszolgáltató Kft. honlapja szerint 2,5 millió fogyasztót lát el árammal, közel 600 ezret pedig gázzal. Ez gyakorlatilag a magyar lakossági árampiac fele, a korábbi Dédász, Édász, valamint Titász ellátási területe, Pécs, Győr, illetve Debrecen központtal. Ami pedig a gázt illeti, a korábbi Dégázról és Kögázról van szó, azaz a Dél- és Közép-Dunántúlról.
A közlemény kitér arra, hogy kizárólag az E.ON Energiaszolgáltató Kft. felel a társaság szétválás előtt keletkezett kötelezettségeiért. Az E.ON Energiakereskedelmi Kft.-t az átalakulás napját követően, a földgáz és áram kereskedelmi tevékenységgel összefüggésben keletkezett kötelezettségek és követelések terhelik, akkor is, ha azok jogalapja az átalakulás napját megelőzően fennállt jogviszonyból ered.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.