Szíria: szinte megszűnt az olajtermelés
Figyelő Online
2014.02.17 08:23
Szíria olajtermelése 96 százalékkal napi 14 ezer hordóra csökkent a 2011-ben kezdődött kormányellenes lázadás óta - idézte Szlimán Abbász olajipari miniszter becslését vasárnap a szíriai állami SANA hírügynökség.
A miniszter a polgárháborús állapotokon kívül a nyugati szankcióknak és a külföldi olajcégek visszavonulásának is tulajdonította a visszaesést a 2011 előtti napi 385 ezer hordós átlagról (egy hordó 159 liter). A legtöbb szíriai olajlelőhely az ország lázadók ellenőrizte keleti és északi részén vannak.
Szíria nem tagja a nagy olajexportőrök nemzetközi szervezetének, az OPEC-nek, de az OPEC-országokhoz hasonlóan az olajipar volt Szíria legnagyobb devizatermelője 2011 előtt - emlékeztetett a Dow Jones hírügynökség. Mások mellett a Mol horvát leányvállalata, az INA is felfüggesztette szíriai kitermelését 2012. február végén, és elhagyta az ottani hat olajmezőt, ahol tevékenykedett, végrehajtva az Európai Unió Tanácsának 2011. decemberben Szíriával szemben bevezetett korlátozó intézkedéseit.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.