brusszel


Tabletet interneten Romániából?

Figyelő Online - Jandó Zoltán
2013.09.06  16:00   
mail
nyomtatás
Felbolydulhat az elektronikai cikkek hazai piaca a közeljövőben, miután a következő hónapokban több online kereskedő is megkezdheti magyarországi működését.
Várhatóan legkésőbb októberben piacra lép hazánkban Románia legnagyobb online kereskedője, az elektronikai cikkeket forgalmazó eMag. Bár a társaság egyelőre nem szeretné kiteríteni lapjait, így terveikről lapunknak sem árultak el sokat, a cég szándékainak komolyságát ugyanakkor jelzi, hogy augusztus elején elindították magyarországi honlapjukat, sőt Romániában már a munkaerő-toborzást is megkezdték a magyarországi rajthoz - marketingest, IT-szakembert és termékmenedzsert is keresnek a hazai érdekeltséghez. A vállalat jelenleg egy nyereményjátékkal regisztrált felhasználókat gyűjt, szeptember végén azonban az akció kifut, így feltehetőleg a következő hónapban elkezdik majd felvenni az első rendeléseket.

Az eMag rajtjának időzítése nem tűnik rossznak, szakértők szerint ugyanis az elmúlt hónapokban szép lassan elkezdett éledezni az elektronikai eszközök piaca. Bár a román online kiskereskedő által is értékesített termékek összesített hazai forgalma tavaly még mindig 100 milliárd forinttal elmaradt a válság előtti szinttől, a 2006-osnál pedig bő 180 milliárddal volt kevesebb, 2012-ben azonban már érezhetően bővült a piac. A tendencia ráadásul egy-két kifejezetten jól teljesítő termékkörnek, illetve egyszeri hatásnak köszönhetően egyelőre idén is kitart.

A teljes cikket lapozza fel a Figyelő 36-dik számában.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék: eMag

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200