Stasbourgban perlik a magyar államot a Takarékbank miatt
Figyelő Online
2014.02.08 09:22
A Mohácsi Takarék Bank részvényesei az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordultak, hogy állapítsa meg: amikor tavaly nyáron a parlament államosította a Takarékbankot, és kényszerpályára küldte a takarékszövetkezetek tulajdonosait, azzal kárt okozott a szövetkezetek gazdáinak - írta a Népszabadság.
A lap szombati számában Pávkovics Gábor, a pénzintézet ügyvezető igazgatója és egyik tulajdonosa úgy fogalmazott: megérti a kormány törekvését, hogy egy új magyar bank jöjjön létre, amely képes a "takarékszövetkezeteknél funkciótlanul heverő 900 milliárd forinttal" ellensúlyozni a magyar gazdaságban jelen lévő forráshiányt, szerinte mégis karpótlás jár a szövetkezetek tulajdonosainak, akiktől jogokat vettek el.
Az ügyvezető azt nem nevesítette, hogy milyen kárpótlást vár a Mohácsi Takarék, de szerinte biztos, hogy Strasbourgban nyerni fognak. Ugyancsak biztos abban, hogy az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek mondja majd ki a takarékszövetkezetekről szóló törvényt, de szerinte a kormány majd módosítja a kifogásolt pontokat, s ha "vargabetűkkel is, de eléri" majd, amit akar.
Az ügyvezető, aki 1993 óta Fidesz-tag, és 1998-tól a párt delegáltja a Baranya megyei képviselő-testületben, kérdésre válaszolva azt mondta: nem érzi, hogy a beadvány óta megfagyott volna körülötte a levegő a pártban. "Igaz, eddig még kevesen értesültek a beadványról - tette hozzá.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.