brusszel


Sok európai cég landol a kínaiak kezében

Figyelő Online
2014.02.06  15:25   
mail
nyomtatás
Minden korábbinál több, 120 európai vállalatot vásároltak fel 2013-ban a kínaiak, akik körében Németország és Nagy-Britannia a legkedveltebb célpont - derül ki egy friss felmérésből.
Az Ernst & Young nemzetközi tanácsadócég az MTI tudósítójának eljuttatott legújabb jelentése szerint a kínai cégek Európa iránti érdeklődése az elmúlt tíz évben töretlen erősödést mutat.Miközben 2004-ben még 34 európai céget vettek meg kínaiak, addig 2013-ban már 120-at, ami 9 év alatt három és félszeres növekedést jelent. A kínai befektetők legkedveltebb célpontja tavaly Németország és Nagy-Britannia volt, ezekben az országokban 25-25 cég talált kínai gazdára.

Az ezüstérmes 15 céggel Franciaország, a bronzérmes hét-hét vállalattal megosztva Olaszország és Svédország lett.Az iparági statisztikákat elemezve az is kiviláglik: a kínaiak leginkább a kereskedelmi, a fogyasztói javak és az ingatlanpiaci ágazatokat célozták meg ügyleteik során. Ebben a három iparágban történt a felvásárlások csaknem fele 2013-ban.

Szintén népszerűnek bizonyult az energiaellátás, a technológiai és a pénzügyi szektor.Az elmúlt évtizedek példátlan gazdaság fejlődésének köszönhetően minden korábbinál több kínai vállalat engedheti meg magának a külföldi terjeszkedést, melyet ráadásul a kínai kormány ösztönöz.

Az európai cégeket a világgazdasági válság utáni nyomott árak is vonzóvá teszik, részben ennek is betudhatóan idén további felvásárlási hullám várható, a kínai tulajdonba kerülő cégek száma akár a 150-et is elérheti.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200