brusszel


Teljesül-e az amerikai álom?

Figyelő Online
2013.09.27  13:30   
mail
nyomtatás
Az amerikai piacot tartja az egyetlen reális kitörési pontnak a magyar szoftvercégek számára Salga Péter, a Dyntell ügyvezetője.
Az álmunk az, hogy a saját szakterületünkön az SAP elé kerüljünk, ezt pedig itthonról nem lehet elérni -magyarázza Salga Péter a Dyntell ügyvezetője, hogy miért alapított cége a közelmúltban leányvállalatot az Egyesült Államokban. A 2000-ben Pannon Szoftver néven induló társaságnak ugyan van külföldi tapasztalata, hiszen bő hét éve már Romániában is értékesítik ügyfélkapcsolat-menedzsment és projektmenedzsment megoldásaikat illetve termelés tervező rendszereiket, a tengerentúli terjeszkedés mégis éles stratégiai váltásnak tűnik. Olyannyira, hogy a cég svájci partnere ebben a projektben nem is állt a magyar vállalkozás mögé, mivel túl kockázatosnak ítélte a befektetést.

A cég számára a külföldi terjeszkedés ugyanakkor elengedhetetlen volt, mivel a magyar piac csak korlátozott növekedést képes biztosítani, ráadásul a hazai tevékenység nagyban függ a pályázatoktól is, ami komoly kockázati tényező lehet. Persze ez önmagában még nem magyarázza meg, hogy miért az Egyesült Államokba megy a Dyntell, és miért nem egy földrajzilag, vagy kulturálisan is közelebb álló országot választott. Salga Péter a döntést azzal indokolja, hogy ő személy szerint az amerikai piacot tartja az egyetlen reális kitörési pontnak. A cég gondolkodott régiós terjeszkedésben is, a potenciális célországok között szerepelt például Horvátország, illetve Cseh és Lengyelország is, ezeket azonban végül elvetették. A horvátoknál - mivel az ország csak most csatlakozott az EU-hoz - nem elég fejlett a pályázati rendszer, ami komoly kockázatokat rejt, a cseheknél és a lengyeleknél pedig a piac méretéhez képest túl sok a versenytárs. Hasonló a helyzet Nyugat-Európában is, ahol a német piac merült fel, mint lehetséges célpont, ott azonban nagyon nagy a fogyasztók márkahűsége, így a cégnek esélye sem lett volna a helyi vállalatokkal, különösen mondjuk egy SAP-val szemben.

A cikket keresse a Figyelő 39-dik számában.
Kapcsolódó cikkek
válassz
mail
nyomtatás
címkék: Dyntell

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200