Tavaly második helyre szorult a villamosiparban tevékenykedő, idehaza több gyárral is rendelkező Schneider Electric, miután eszközökhöz mért nyeresége alaposan visszaesett a 2011-es 46 százalékról, amellyel toronymagasan nyert.
A harmadik helyen egy autóipari újoncot, az ülések fémvázát előállító Hammersteint találjuk, míg a negyedik az egy pozíciót javító, állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt. lett.
Az alumíniumipart képviselő székesfehérvári Alcoa-Köfém öt helyet javítva az ötödik lett, míg a Telenor - amely az adózott eredmény abszolút nagyságát tekintve kiesett a top 10-ből - a hatodik pozíciót csípte meg.
Az állam tavaly még nem sanyargatta annyira az energetikai szektort, mint idén, így a Budapesti Elektromos Művek befutott a hetedik helyre, utána pedig a Hammersteinhez hasonlóan egy autóipari szereplő, a LuK Savaria következik.
A műtrágyagyártó Nitrogénművek - az egyik leggazdagabb magyar, Bige László tulajdona - 2011-hez képest 8 százalékpontot rontott eszközarányos eredményén, ami azzal járt, hogy a harmadik helyről a kilencedikre esett vissza. A tizedik pozíciót egy újonc, a Mol Energiakereskedő szerezte meg.
Az eszközarányos eredmény azt mutatja meg, hogy egy cég eszközállománya átlagosan milyen hozamot biztosít.
Forrás: Bisnode |
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.