brusszel


Üdítő milliárdok

Figyelő Online
2013.07.25  13:20   
mail
nyomtatás
Az egyebek mellett üdítőitalok édesítésről gondoskodó Hungrana Kft. gazdálkodott tavaly legjobban az eszközei arányában. A rangsort a Figyelő Top 200 kiadvány előzeteseként közöljük.
Ugyanaz a két vállalat sáfárkodott eszközeivel a legeredményesebben tavaly, mint 2011-ben, csak éppen helyet cseréltek. 2012-ben a Hungrana lett a győztes, amely kukoricából izocukrot állít elő, részben az üdítőital-, részben az üzemanyag-gyártók számára. Utóbbiaknál ez biztosítja az előírt biotartalmat.

Tavaly második helyre szorult a villamosiparban tevékenykedő, idehaza több gyárral is rendelkező Schneider Electric, miután eszközökhöz mért nyeresége alaposan visszaesett a 2011-es 46 százalékról, amellyel toronymagasan nyert.

A harmadik helyen egy autóipari újoncot, az ülések fémvázát előállító Hammersteint találjuk, míg a negyedik az egy pozíciót javító, állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt. lett.

Az alumíniumipart képviselő székesfehérvári Alcoa-Köfém öt helyet javítva az ötödik lett, míg a Telenor - amely az adózott eredmény abszolút nagyságát tekintve kiesett a top 10-ből - a hatodik pozíciót csípte meg.

Az állam tavaly még nem sanyargatta annyira az energetikai szektort, mint idén, így a Budapesti Elektromos Művek befutott a hetedik helyre, utána pedig a Hammersteinhez hasonlóan egy autóipari szereplő, a LuK Savaria következik.

A műtrágyagyártó Nitrogénművek - az egyik leggazdagabb magyar, Bige László tulajdona - 2011-hez képest 8 százalékpontot rontott eszközarányos eredményén, ami azzal járt, hogy a harmadik helyről a kilencedikre esett vissza. A tizedik pozíciót egy újonc, a Mol Energiakereskedő szerezte meg.

Az eszközarányos eredmény azt mutatja meg, hogy egy cég eszközállománya átlagosan milyen hozamot biztosít.


Forrás: Bisnode
Forrás: Bisnode

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200