Az Aquincum Technológiai Inkubátor Zrt. (honlapjuk hamarosan elérhető lesz itt: aquincumincubator.hu) alapítói között számos hazai sikeres üzletember megtalálható, akik ismert és nemzetközi piacokon is eredményes cégek alapításában vettek részt. Megtalálható köztük Bojár Gábor Graphisoft alapító, aki létrehozta az informatikai vállalkozások létrejöttét is katalizáló Aquincum Institute of Technology-t, ami már nemzetközi szinten is egyre nagyobb elismertséget vívott ki magának. Az inkubátor meghatározó befektetője Várkonyi Attila, aki üzleti angyalként ismert a magyar piacon, több mint tíz éve finanszíroz és támogat magyar startupokat IT és biotechnológiai területen, melyek közül több nemzetközi exitet is megélt már. Duda Ernő, a Magyar Biotechnológiai Szövetség elnöke, sikeresen felépítette és nemzetközi piacokra vitte biotechnológiai startup cégét, a Solvot, Lepp Gyula befektetőként és Szandrocha Kamilla tanácsadóként több informatikai startup fejlesztésében vettek részt, az inkubátor vezetői többek között az Elender, a Caratnation nemzetközi piacokra vezetésében, illet tőzsdei kibocsátásokban vettek részt.
Az alapítók az informatikai, biotechnológiai és egészségügyi technológiák szektorokban tettek szert nemzetközi tapasztalatokra, ezeken a területek várják startupok, vállalkozás alapításán gondolkozók jelentkezését. A bemutatkozó rövid anyagokat az office@aquincumincubator.hu címre várják. Több jelentkezést is kaptak már, ezért úgy látják, nem lesz hiány a befektetésre alkalmas ötletekből. Minden projektet egy standardizált, transzparens szűrési folyamaton keresztül vizsgálnak meg, és ennek elemeit rövidesen közzéteszik az inkubátor honlapján.
Azok a cégek, akik bekerülnek az inkubátor programba, leginkább nemzetközi üzletfejlesztésben kaphatnak segítséget, többek között piacra jutásban, szakmai partnerek keresésében vagy nemzetközi tőke bevonásában. Emellett fontos, hogy az első lépések megtételéhez szükséges forrásokat tudja az állami támogatással az inkubátor biztosítani. Ezt követően is segítenek azonban a befektető keresésben és a technológiai tesztelésben. A különböző piacokon bevált üzletfejlesztési partnerekkel dolgoznak együtt, akik az alapítókhoz kapcsolódó vállalatok terjeszkedését is segítetnek, olyan befektetőket szeretnének keresni, akik nem csak forrást, hanem szaktudást és kapcsolatrendszert is tudnak biztosítani a startupoknak. Partnereik az Egyesült Államok keleti és nyugati partján, Németországban, a Balkánon, , illetve Dél-Kelet-Ázsiában segítik a piacra lépést.
Az inkubátorba való befogadási döntés egyben finanszírozási döntést is jelent. Az inkubátor és tulajdonosi köre is tervezi kockázati tőke biztosítását, így a startupok gyorsabban jutnak a további növekedéshez szükséges forrásokhoz. Ha a cégek fejlődése azt kívánja, más hazai vagy nemzetközi társbefektetőt is keresnek. A kiválasztott társbefektető az inkubált cégek termékeitől és piacától függ, főként az Egyesült Államok piacára szállító vállalatoknál kiemelten fontos amerikai tőke bevonása, viszont a régióban terjeszkedő cégek számára a hazai Jeremie alapok kézenfekvő megoldást jelenthetnek.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.