Hétfőtől hivatalosan két fizetőeszköz van a Krímben
Figyelő Online
2014.03.24 14:59
A Krímben hétfőtől hivatalosan két fizetőeszköz van érvényben párhuzamosan, az ukrán hrivnya és az orosz rubel.
Az erről beszámoló ITAR-TASZSZ idézte Rusztam Temirgaliev krími első miniszterelnök-helyettest, aki hétfőn azt mondta, hogy két-három hétre lesz szükség, amíg rendeződnek a párhuzamosságból adódó gondok. A politikus részletekbe nem bocsátkozott, csak annyit jegyzett meg, hogy "már meglehetősen nagy mennyiségű rubelkészpénz van forgalomban".
A hírügynökség egyik vasárnapi beszámolójában arról írt, hogy a félszigeten az éttermekben és a szállodákban már a hét végén is lehetett rubellel fizetni. Mivel azonban az árak még hrivnyában voltak megadva, ezért azokat át kellett váltani a rubelben fizetőknek, de szinte mindenütt más kurzust alkalmaztak.
Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök hétfőn mindenesetre leszögezte, hogy az állami alkalmazottak rubelben kapják az esedékes fizetést és a nyugdíjakat is rubelben folyósítják, amit a március 18-i, az Oroszországhoz történt csatlakozás napján érvényes hrivnya/rubel árfolyam alapján számítanak ki. A krími parlament elnöke csütörtökön jelentette be, hogy március 24-től kerül forgalomba az orosz rubel.
Vlagyimir Konsztantyinov akkor azt mondta, hogy hétfőtől (március 24.) rubelben történnek egyebek között a ki- és befizetések, rubelben folyósítják a nyugdíjakat és a béreket. A krími parlament elnöke emlékeztetett ugyanakkor arra, hogy egy átmeneti időszakban a Krím területén az ukrán hrivnya és az orosz rubel párhuzamosan fizetési eszköz lesz. "Majd az idő megmutatja, hogy mikortól nem lesz már szükség a hrivnyára" - mondta.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.