Az IFS barcelonai konferenciáján világklasszis előadók döbbentették meg a közönséget. Azt vizionálták, hogy hová vezethet néhány éven belül a csak „negyedik ipari forradalomként" emlegetett újabb információs robbanás, amely a Big Data, a mobilitás, a netre kötött készülékek, szenzorok
Az elmúlt években rengeteget változtak a nagy szoftvercégek világkonferenciái. Ezeken korábban rendszerint az adott társaság első számú vezetői mondták el több ezer ember előtt, mennyire kiváló az az évi termék- vagy szolgáltatásportfólió, és itt jelentették be újdonságaikat is. A svéd IFS vállalatirányítási szoftvercég barcelonai IFS World Conference 2013 rendezvényén szerencsére sikerült ezt a sablonos eseményekhez vezető csapdát ügyesen kikerülni. Nem csupán az egyik esti buli kerekedett fergetegesre, hanem több világklasszis külsős előadót is meghívtak, akik igen alaposan felvázolták a jövő informatikai irányvonalait. Szakmai szemmel igazi sztárok a külső előadók voltak. Közülük is kiemelkedett a 32 éves, indiai születésű Pranav Mistry, aki nemcsak a neves Massachusetts Institute of Technology (MIT) Media Laborjába jutott be, hanem - fiatal kora ellenére - a Samsung kutatás-fejlesztési részlegének vezetője lett, és a nevéhez fűződik az infokommunikációs világ elmúlt hónapjának legnagyobb dobása, a Samsung okosóra, a Galaxy Gear.
„Tizenöt képet tudok csinálni az órával, mire mellettem valaki előkotorja a zsebéből a telefonját, azaz az ember és a gép interakcióját ugyanúgy más szintre emeli az eszköz, akár a Google szemüvege" - mondja inkább tárgyilagosan, némi büszkeséggel, de nagyképűség nélkül a fiatal világsztár. A neves TED-konferenciákon is feltűnő fiatalember az ember és a gép kapcsolatáról beszél: ezer, többnyire őnála jóval idősebb informatikai menedzser pedig szájtátva hallgatja az ifjú zsenit, aki példákon keresztül világosítja meg az informatika közeli és távolabbi jövőjét.
További részletek a Figyelő hetilap friss, 2013/45-ik számában, amely november 7-étől kapható.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.