brusszel


Úthengerként érkezik a negyedik ipari forradalom!

Figyelő Online - Halaska Gábor
2013.11.10  14:00   
mail
nyomtatás
Az IFS barcelonai konferenciáján világklasszis előadók döbbentették meg a közönséget. Azt vizionálták, hogy hová vezethet néhány éven belül a csak „negyedik ipari forradalomként" emlegetett újabb információs robbanás, amely a Big Data, a mobilitás, a netre kötött készülékek, szenzorok
Az elmúlt években rengeteget változtak a nagy szoftvercégek világkonferenciái. Ezeken korábban rendszerint az adott társaság első számú vezetői mondták el több ezer ember előtt, mennyire kiváló az az évi termék- vagy szolgáltatásportfólió, és itt jelentették be újdonságaikat is. A svéd IFS vállalatirányítási szoftvercég barcelonai IFS World Conference 2013 rendezvényén szerencsére sikerült ezt a sablonos eseményekhez vezető csapdát ügyesen kikerülni. Nem csupán az egyik esti buli kerekedett fergetegesre, hanem több világklasszis külsős előadót is meghívtak, akik igen alaposan felvázolták a jövő informatikai irányvonalait. Szakmai szemmel igazi sztárok a külső előadók voltak. Közülük is kiemelkedett a 32 éves, indiai születésű Pranav Mistry, aki nemcsak a neves Massachusetts Institute of Technology (MIT) Media Laborjába jutott be, hanem - fiatal kora ellenére - a Samsung kutatás-fejlesztési részlegének vezetője lett, és a nevéhez fűződik az infokommunikációs világ elmúlt hónapjának legnagyobb dobása, a Samsung okosóra, a Galaxy Gear.

„Tizenöt képet tudok csinálni az órával, mire mellettem valaki előkotorja a zsebéből a telefonját, azaz az ember és a gép interakcióját ugyanúgy más szintre emeli az eszköz, akár a Google szemüvege" - mondja inkább tárgyilagosan, némi büszkeséggel, de nagyképűség nélkül a fiatal világsztár. A neves TED-konferenciákon is feltűnő fiatalember az ember és a gép kapcsolatáról beszél: ezer, többnyire őnála jóval idősebb informatikai menedzser pedig szájtátva hallgatja az ifjú zsenit, aki példákon keresztül világosítja meg az informatika közeli és távolabbi jövőjét.

További részletek a Figyelő hetilap friss, 2013/45-ik számában, amely november 7-étől kapható.

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200
 
rotate image left by 90 degreespreviousstart slideshownextrotate image right by 90 degrees
loading
close clearbox
stop slideshowstart slideshow