brusszel


Váratlanul távozik a Teva elnök-igazgatója

Figyelő Online
2013.10.30  16:29   
mail
nyomtatás
Másfél éves működés után váratlanul azonnali hatállyal távozni kényszerült Jeremy Levin, a Teva gyógyszervállalat elnök-igazgatója - jelentette szerdán az izraeli rádió.
A dél-afrikai származású Levin az izraeli média értesülései szerint összeveszett a vállalat igazgatótanácsával, különösen annak vezetőjével, Phillip Frosttal mérgesedett el a viszonya. Izrael legnagyobb cégének vezetését átmenetileg az eddigi igazgatóhelyettes és gazdasági igazgató, Éjál Dése vette át.

A vita hátterében a tervezett hatékonyság-növelő intézkedések álltak, különösen az ötezer fősre tervezett elbocsátások, valamint a közelmúltban felszínre került adózással kapcsolatos nézeteltérések. „Véleménykülönbségek voltak köztünk a stratégia megvalósításáról, de a Teva erősebb, mint valaha, ma részvényeket vásárolnék”- mondta a sajtó képviselőinek Phillip Frost, az igazgatótanács elnöke.

A Teva vezetésének belső konfliktusáról kiszivárgott, hogy a cég igazgatói múlt héten egy levélben a vállalat folyó ügyeibe való beleszólással vádolták az igazgatótanácsot. A két csúcsvezető „már nem volt képes együtt megbeszélést tartani”- közölte lemondásakor Levin.

A hír bejelentése után felfüggesztették a kereskedést a Teva részvényeivel, mivel azok 7 százalékot estek a Wall Streeten, de később ismét megindulhatott a kereskedés a cég papírjaival. A vállalat csütörtök délután hozza nyilvánosságra a harmadik negyedévi pénzügyi mérlegét. Az elemzők részvényenként 1,26 dolláros tiszta nyereségre számítanak ötmilliárd dolláros bevétel mellett.

Levin másfél millió dolláros (kb. 330 millió forint) évi fizetést kapott a cégtől, de a Globes című izraeli gazdasági hírportál szerint ezen felül prémiumként további 4,4 millió dollárt is kaphat, és lelépési díjként még 3 millió dollárt, bár ezért meghatározott ideig atávol kell tartania magát a konkurenciától.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200