">
brusszel


Volt MNB alelnök írja a liberálisok gazdasági programját

Figyelő Online
2014.02.18  15:05   
mail
nyomtatás
Bodnár Zoltán, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) korábbi alelnöke készíti a Magyar Liberális Párt (MLP) gazdasági programját - közölte Fodor Gábor, a baloldali összefogásban részt vevő szervezet elnöke kedden Budapesten újságírókkal.
Az ellenzéki politikus "igazi gazdasági csúcsvezetőként" mutatta be Bodnár Zoltánt, aki korábban a CIB és az Eximbank, valamint az állami autópálya-kezelő vezetője is volt.

Bodnár Zoltán a sajtótájékoztatón bírálta a kormányt, amiért "Patyomkin-falut csinált az országból", ahol minden csak látszat, köztük a jogállamiság, a demokrácia és a gazdasági eredmények - a növekedés, a javuló foglalkoztatási adatok - is.
Véleménye szerint a valóság ezzel szemben az, hogy az államadósság kockázati felára a 2010-es szint felett van, a hitelminősítők bóvli kategóriába sorolják az országot, a 3 százalék alatti hiány pedig nem felelős költségvetési gazdálkodás, hanem a rendkívüli szektorális adók eredménye, ami azonban hosszú távon aláássa a növekedési lehetőségeket.

Bodnár Zoltán szerint a helyzet javítása érdekében valóságos piaci versenyre, kiegyensúlyozott költségvetésre és a jogállamiság helyreállítására van szükség. A gazdasági környezet és jogalkotás kiszámíthatóbbá tételével ismét ösztönözni és vonzani kell a befektetéseket - jelezte, hozzátéve: csak így keletkezhetnek valós munkahelyek, amelyek a szociális feszültséget is csökkentik. Beszélt arról is, hogy nem lehet egyik percről a másikra kivezetni szektorális adókat, a beruházó és munkahelyeket teremtő cégek ugyanakkor adókedvezményt kaphatnának. Bodnár Zoltán javaslatot tett a szociálisan legérzékenyebb devizahiteleseknek is, a bankadó egy részét ugyanis az ő adósságuk konszolidálására használnák fel.
Fodor Gábor kérdésre válaszolva azt mondta: örül, hogy Bokros Lajos is tagja lesz a baloldali összefogásnak, amely szerinte annál gazdagabb, minél többen vannak benne.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.