brusszel


Zepter guru a szomszédból

Milan Janković pályája
Figyelő Online - Ostoros Csaba,Szekeres W. István
2013.11.02  07:00   frissítve: 2013.11.02 08:21
mail
nyomtatás
Bár sokáig hitt a titói rendszerben, végül letette a garast a demokrácia és a kapitalizmus mellett a Zepter-birodalom 63 éves alapítója, mondván: az ő példája ékes bizonyítéka annak, hogy a nyugati üzleti életben nincsenek előítéletek.
Bár sokáig hitt a titói rendszerben, végül letette a garast a demokrácia és a kapitalizmus mellett a Zepter-birodalom 63 éves alapítója, mondván: az ő példája ékes bizonyítéka annak, hogy a nyugati üzleti életben nincsenek előítéletek.

A vasfüggöny mögött is megtartott sok mindent a császári időszakából: elsősorban a közép-európai kifinomultságot - Budapestről írta ezt a hetvenes Madlena Horvat, aki 1973 és 80 között minden szilvesztert fővárosunkban töltött. A szerb-szlovén fiatalasszony akkoriban Bécsben dolgozott, ahova követte őt férje, akit ma Szerbia legvagyonosabb embereként tartanak számon. Milan Janković-ot eredeti nevén azonban kevesen ismerik. Felvett nevét annál inkább: Philip Zepter a világszerte 40 országban jelen lévő Zepter International tulajdonosa.

 

Az üzletember, ha orvosi, kozmetikai és luxustermékek értékesítésével foglalkozó cégbirodalmáról beszél, mindig elmondja: azt feleségével, Madlena-val közösen hozták létre. Zepter gyermekkoráról vajmi kevés tudható. A mai szerb-román határ közelében született, Bosznia északnyugati csücskében nőtt fel, majd Belgrádban tanult közgazdaságtant. A diplomaszerzést követően, 1980-ban költözött ki Salzburgba: feleségét követte, aki ott kapott állást. Zepter saját bevallása szerint egy ideig még Ausztriában is hitt abban, hogy a titói rendszer a legjobb dolog, amit az emberiség kitalálhatott - se Nyugat, se Kelet. De fél év után rájött arra, hogy mennyivel több lehetőség nyílt meg előtte, mint az akkor még igen jól élő Jugoszláviában.

A cikket keresse a Figyelő 44-dik számában.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.