brusszel


Zsúfolt éve volt a brit pénzügyi felügyeletnek

Figyelő Online
2013.12.23  13:04   
mail
nyomtatás
Zsúfolt éve volt a brit pénzügyi felügyeletnek: 43 százalékkal ugrottak meg az Egyesült Királyságban működő Pénzügyi Magatartási Hatósághoz (FCA) beérkező, piacmanipulálásról szóló bejelentések - írta a Bloomberg hírügynökség.
Az FCA-hoz, amely egy korábban működő felügyeleti szerv jogutódja, 117 bejelentés érkezett a pénzügyi piacok feltételezett "torzításáról és manipulálásáról" a 2013 augusztusát megelőző 12 hónapban. Az egy évvel korábbi azonos időszakban csak 82 feljelentés volt - írta meg a Bloomberg.com a londoni Bovill Ltd pénzügyi tanácsadó cég adataira hivatkozva.

2013-ban az FCA vizsgálódott különböző devizák árfolyam-manipulációja, a Libor - London interbank offered rate - londoni bankközi kamatláb befolyásolása, és az árupiacok torzítása miatt is. "A vállalkozások most már pontosan tudják, hogy milyen komolyan kezelik a piacmanipulációt a szabályozószervek és a politikusok. Tudják, hogy csak akkor számíthatnak jóindulatra, ha saját maguktól jelentik a piacmanipulációnak azokat az eseteit, amelyek a tudomásukra jutnak" - mondta Mark Spiers a Bovill vagyonkezelő üzletágának vezetője.

Az FCA közleményében kiemelte, hogy 18 hónapja működik együtt a pénzügyi piac szereplőivel, hogy javítsanak az ellenőrzés hatékonyságán. Az FCA célja, hogy a jövőben növelje a felügyelt pénzügyi termékek és üzletek körét.

Az FCA szerint közvetett kapcsolat van a Libor manipulálása miatt kiszabott büntetések és a feljelentések számának megugrása között.Az FCA nem egyedül végzi a teljes brit pénzügyi rendszer ellenőrzését. A brit korrupcióellenes hatóság (SFO) eljárása nyomán például éppen a Libor ügy miatt fog 2015-ben bíróság elé állni az UBS, a Citigroup és az RP Martin Holdings három kereskedője és brókere.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.